Naga MarketsEther ETF: Powstać ma pierwszy na świecie fundusz ETF oparty o wycenę ETHCI Global Asset Management (CI GAM) ogłosił w czwartek, że złożył i uzyskał potwierdzenie odbioru wstępnego prospektu emisyjnego w kanadyjskich komisjach nadzoru finansowego dla funduszu CI Galaxy Ethereum ETF (ETHX). Oczekuje się, że po uruchomieniu będzie to pierwszy na świecie fundusz ETF inwestujący bezpośrednio w ether (ETH) – kryptowalutę zbudowaną na blockchainie Ethereum.

  • Rywalizacja na rynku kryptowalutowych ETF-ów w Ameryce Północnej zacieśnia się
  • Po tym jak na początku lutego poinformowano o zgodzie na rozpoczęcie notowań Accelerate Bitcoin ETF (ABTC), konkurencyjny produkt zaprezentowała firma CI GAM
  • Teraz swoją ofertę chce uzupełnić o ETF na kryptowalutę ether, który będzie pierwszym tego typu instrumentem na świecie

Ether (ETH) może doczekać się swojego pierwszego funduszu ETF

– Kryptowaluty przekształcają świat finansów, a my jesteśmy podekscytowani uruchomieniem pierwszego na świecie funduszu ETF inwestującego bezpośrednio w ether – jedną z najwyżej wycenianych kryptowalut – powiedział Kurt MacAlpine, dyrektor generalny CI Financial, spółki macierzystej CI GAM.

Te artykuły również Cię zainteresują
CI Galaxy Ethereum ETF będzie notowany na giełdzie w Torronto pod tickerem ETHX i został zaprojektowany, aby zapewnić inwestorom wygodny sposób na uzyskanie ekspozycji na ETH poprzez. ETHX ma inwestować bezpośrednio w ether, a jego udziały będą wyceniane przy użyciu Bloomberg Galaxy Ethereum Index, który został zaprojektowany w celu dokładnego odzwierciedlenia ceny ETH na wielu giełdach w dolarach amerykańskich.

– CI szybko ustanawia pozycję lidera w tej przestrzeni, po uruchomieniu funduszu CI Galaxy Bitcoin Fund i niedawnym złożeniu wstępnego prospektu emisyjnego funduszu CI Galaxy Bitcoin ETF, we współpracy z ekspertami w dziedzinie blockchain i kryptowalut, firmą Galaxy Digital. Dzięki tym funduszom zmniejszamy punkty tarcia, z którymi inwestorzy tradycyjnie borykali się przy zakupie i posiadaniu kryptowalut. CI Galaxy Ethereum ETF jest ważnym dodatkiem, ponieważ wschodząca klasa aktywów zyskuje coraz większe zainteresowanie inwestorów indywidualnych – dodaje MacAlpine.

CI GAM będzie zarządzał ETF-em, a Galaxy Digital Capital Management LP ma pełnić funkcję doradcy ds. etheru dla tego funduszu. Jako doradca Galaxy Digital będzie realizował obrót ETH w imieniu ETF. Galaxy Digital jest zdywersyfikowaną firmą zarządzającą aktywami dedykowaną sektorowi aktywów cyfrowych i technologii blockchain, kierowaną przez popularnego w branży inwestora Mike’a Novogratza.

Ethereum jest wiodącym kandydatem do bycia warstwą bazową Web 3.0, a ether jest aktywem wzrostowym, które zapewnia inwestorom ekspozycję na eksplozję popularności zdecentralizowanych aplikacji – powiedział Mike Novogratz, prezes i dyrektor generalny Galaxy Digital Holdings.

CI GAM w ofercie posiada już CI Galaxy Bitcoin Fund (TSX: BTCG), który rozpoczął działalność na TSX w grudniu 2020 r., oraz wstępny prospekt emisyjny CI Galaxy Bitcoin ETF (TSX: BTCX).

– Jesteśmy zachwyceni, że możemy rozszerzyć naszą relację doradczą z CI. CI Galaxy Ethereum ETF reprezentuje światową czołówkę, dając inwestorom uproszczoną ścieżkę czerpania korzyści z potencjalnego wzrostu tej ważnej klasy aktywów – powiedział Steve Kurz, partner i szef działu zarządzania aktywami.

Wstępny prospekt emisyjny datowany na 24 lutego 2021 r. zawierający istotne informacje dotyczące ETHX został złożony w komisjach papierów wartościowych lub podobnych organach w każdej z prowincji i terytoriów Kanady.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomedlub | waluty online | dolar prognoza | bitcoin kurs 2019 | co to znaczy blik |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here