Naga MarketsEther, bitcoin i XRP z odpływem środków instytucjonalnych. ETH z rekordową ucieczką kapitałuInstytucjonalni menedżerowie inwestycyjni kontynuowali sprzedaż kryptowalut takich jak bitcoin (BTC) i ether (ETH) w zeszłym tygodniu, choć skala odpływu funduszy z rynku znacznie spadła w porównaniu z poprzednimi okresami sugerując, że najgorsza część rynkowej wyprzedaży już za inwestorami, wynika z najnowszego raportu CoinShares.

Ether z rekordowymi odpływami instytucjonalnymi, bitcoin również traci

Cotygodniowy raport CoinShares dotyczący przepływów funduszy wykazał 21,4 mln dol. odpływu w ciągu ostatnich siedmiu dni, w porównaniu z 94 mln dol. odpływu w poprzednim tygodniu. Produkty oparte o ether zanotowały największy tygodniowy spadek w wysokości 12,7 mln dol. Fundusze dedykowane ETH były w ostatnich miesiącach lepsze od bitcoina, odzwierciedlając spiętrzony popyt na drugą co do wielkości kryptowalutę.Podsumowując, inwestorzy instytucjonalni byli sprzedawcami netto aktywów cyfrowych w czterech z ostatnich pięciu tygodni. Okres kończący się 24 maja odnotował największy tygodniowy odpływ w wysokości 97 milionów dolarów, zgodnie z danymi CoinShares.

– Podczas gdy nastroje osłabły w ciągu ostatniego miesiąca, inwestorzy na ogół pozostają zaangażowani, biorąc pod uwagę wielkość napływów obserwowanych w tym roku – czytamy w raporcie. Fundusze inwestycyjne kryptowalut zgromadziły 5,8 miliarda dolarów tylko w tym roku. To w granicach 13% z 6,7 miliarda dolarów napływów zarejestrowanych w całym 2020 roku.

Źródło: CoinShares

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Udziały w kryptowalutach wśród menedżerów instytucjonalnych osiągnęły rekordowe poziomy podczas szczytu rynku byka na początku tego roku. Naturalnie, wielu inwestorów realizowało zyski po ostatnim wybuchu zmienności rynkowej.

Niemniej jednak, cotygodniowy raport dotyczący przepływów funduszy sugeruje, że nastroje rynkowe stopniowo się poprawiają. Indeks strachu i chciwości odbił się od ekstremalnie niskich poziomów, mimo że pozostaje po niedźwiedziej stronie rynku. Tymczasem cena BTC przebiła się w poniedziałek powyżej 41 000 dol., odnotowując kilkunastoprocentowy wzrost, ponieważ rynki oczekują odbicia powyżej kluczowych poziomów technicznych. Cena etheru również wzrosła o 9%, osiągając poziom 2566 dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje jsw prognozy | notowania amrest | pkobp akcje | pzu notowania | złotówki | pkn orlen forum | korona norweska |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here