Naga MarketsETH utrzymuje poziom 1000 dol. BTC powyżej 31 tys. dol.W przeciągu ostatnich 24 godzin rynek kryptowalut nadal pozostawał pod presją silnej zmienności po teście historycznych lub wielomiesięcznych maksimów. Bitcoin w poniedziałek chwilowo spadał poniżej poziomu 28 tys. dol., jednak we wtorek handlowany jest po cenach o 3 tys. dol. wyższych. Z kolei Ether (ETH) po wczorajszym wybiciu psychologicznego poziomu tysiąca dolarów, we wtorek koryguje o około trzy procent, nadal utrzymuje się jednak nad nowym i niezwykle istotnym wsparciem.

  • Notowania ETH znajdują się na najwyższych poziomach od początku 2018 roku, a poziom tysiąca dolarów może zapewnić bazę do prób ponownego testu historycznych maksimów na wysokości 1420 dol.
  • Część analityków jest zdania, że ETH ma przed sobą perspektywy silniejszych wzrostów
  • W trakcie wtorkowej sesji w gronie największych kryptowalut najmocniej traci Bitcoin Cash osuwając się o 6,8%, BCH Jednak nadal utrzymuje wsparcie na wysokości poziomu 400 dol.

ETH rósł o 43% w tydzień, po Nowym Roku wybija poziom 1000 dolarów

Chociaż bitcoin rysuje nowe historyczne maksima nieprzerwanie od połowy miesiąca, to rynek altcoinów cały czas pozostawał nieznacznie w tyle, co było widać między innymi po zachowaniu drugiej co do kapitalizacji kryptowaluty ETH. W zeszłym tygodniu Ether dołączył jednak do dynamicznego rajdu i zyskał w przeciągu siedmiu dni ponad 40 procent, a już w nowym roku testował i pokonał barierę 1000 dolarów, która stanowiła psychologiczny opór.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzięki temu ETH jest najmocniejszy od 3 lat i zdaniem analityków jedynie kwestią czasu jest test dotychczasowych szczytów na wysokości poziomu 1420 dol. Oczywiście ponowne zejście poniżej obecnego wsparcia oddali realizację tego scenariusza i mogłoby przynieść silniejszą korektę cyfrowego aktywa. Jak widać na poniższym wykresie, ta nie miała miejsca co najmniej od sierpnia 2020 r.

Ether powyżej poziomu 1000 dolarów. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin Cash również wysoko i również nad ważnym wsparciem

W poniedziałek wielomiesięczne maksima testował również Bitcoin Cash (BCH), którego wartość chwilowo pokonywała poziom 460 dolarów i testowała szczyty z lutego ubiegłego roku. Co prawda BCH ostatecznie korygował mocniej z BTC utrzymuje się jednak nad wsparciem 400 dolarów.

Głos w sprawie BCH 4 stycznia zabierał popularny internetowy przedsiębiorca Kim Dotcom, który twierdzi, że Bitcoin Cash jest lepszy od oryginalnego BTC jako środek codziennych płatności. Jednocześnie prognozuje, że jego wartość może wzrastać do 3 tysięcy dolarów.

– Moje zdanie jest takie, że zastosowanie kryptowalut wzrasta, a BCH jest w dobrej pozycji do gromadzenia udziałów w rynku. Dla mnie jest to proste: Im więcej masz użytkowników, tym większą masz wartość – komentował Kim Dotcom.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here