Naga MarketsETH po niemal 1400 dol. Ether coraz bliżej historycznych maksimówNotowania natywnej kryptowaluty sieci Ethereum rosną we wtorek o ponad 10%, pogłębiając tegoroczne maksima i zbliżając się do poziomu 1400 dol. W momencie, gdy bitcoin konsoliduje, ether (ETH) dzieli zaledwie krok od osiągnięcia historycznych szczytów, które udało się rozrysować 13 stycznia 2018 roku na wysokości poziomu 14,2 tys. dol.

  • We wtorek bitcoin rośnie o 2%, utrzymując się w trzytygodniowej konsolidacji i kosztując niespełna 38 tys. dol.
  • Nie przeszkadza to jednak ETH w dynamiczniejszych wzrostach, które wynoszą dzisiaj ponad 10% i sprowadzają cenę w okolice historycznych maksimów
  • W momencie publikacji artykułu do ich osiągnięcia brakowało niespełna 40 dolarów

Ether walczy z ważnym oporem. Czy ETH osiągnie nowe maksimum jeszcze w tym tygodniu?

Ether podobnie jak bitcoin od początku roku utrzymuje się w konsolidacji na wysokości kilkudziesięciomiesięcznych maksimów. Górne ograniczenie strefy wyznaczał poziom z 10 stycznia 2021 roku, kiedy para ETH/USD podchodziła pod 1325 dol. We wtorek poziom ten został dynamicznie pokonany, a ether walczy z ważną strefą oporu. Trwałe zamknięcie nad widocznymi poniżej poziomami otworzy drogę do przetestowania dotychczasowego ATH ustanowionego 3 lata temu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ethereum pokonuje ważny opór i zmierza w kierunku poziomu 1400 dol. Źródło: Tradingview.com.

Yves Renno, Head of Trading w Wirex jest zdania, że na wycenę ETH pozytywnie wpływa uruchomienie ETH2 oraz zbliżający się start kontraktów futures na kryptowalutę, które wprowadza giełda CME. Dodając do tego coraz bardziej pozytywny sentyment budujący się wokół rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi), otrzymujemy według niego gotowy przepis na rosnącą adopcję i jednocześnie popularność drugiego największego cyfrowego aktywa dostępnego na rynku.

DeFi mocno w górę, wspierając rajd ETH

W ostatnim czasie tokeny DeFi gwałtownie rosną, na czele z Aave i SushiSwap. Rajd tokenów DeFi jest częściowo napędzany przez szybko rosnącą całkowitą wartość (TVL) tego rynku, która obecnie szacowana jest na rekordowe 24 miliardy dolarów zablokowanego kapitału, co ma być sygnałem ogromnego zapotrzebowania.

Ma to mieć kluczowe znaczenie dla dynamiki ruchów ETH, w momencie gdy coraz więcej aplikacji korzysta właśnie z tego tokenów w celu realizacji swoich usług. O rosnącej liczbie użytkowników świadczy wysoki wzrost opłat transakcyjnych. Chociaż wysokie opłaty nie są idealne, Jacob Franek, partner w DeFi alliance, powiedział, że jest to pozytywny czynnik, ponieważ pokazuje gotowość użytkowników do płacenia, wskazując na prawdziwy popyt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here