Naga Markets

KryptowalutNaukowcy z uniwersytetu w Australii zakwestionowali reputację bitcoina (BTC) jako najlepszego magazynu wartości, twierdząc, że ethereum (ETH) jest na dobrej drodze “do stania się pierwszą na świecie walutą deflacyjną” i potencjalnie lepszym magazynem wartości niż BTC.

ETH lepszym magazynem wartości niż BTC

Czterej autralijscy naukowcy opublikowali raport, w którym wskazują, w jaki sposób ulepszenie Ethereum Improvement Proposal (EIP) 1559 czyni ETH potencjalnie lepszym magazynem wartości niż BTC. Współautorami badań są Ester Félez-Viñas z University of Technology Sydney, Sean Foley z Macquarie University, Jonathan Karlsen z University of Western Australia oraz Jiri Svec z University of Sydney.Aktualizacja EIP-1559 z sierpnia br. spowodowała, że sieć spaliła ponad 1 milion ETH opłat transakcyjnych z 118 583 580 dostępnej wówczas podaży.

W raporcie czytamy, że czasami dzięki EIP-1559 spalane są opłaty transakcyjne wynoszące ponad 50 proc. z 12 000 nowo wybijanych ETH dziennie. Naukowcy uważają, że wraz ze wzrostem popytu na kryptowalutę, do czego przyczyni się jej solidny ekosystem zdecentralizowanych aplikacji finansowych, jeszcze więcej ETH zostanie spalonych.

Badacze piszą nawet, że Ether jest teraz już mniej inflacyjny niż Bitcoin.

– Analizując tempo tworzenia ethereum od czasu EIP-1559, oczekiwany wzrost całkowitej podaży ethereum wynosi tylko 0,98 proc., co stanowi mniej niż połowę wzrostu podaży bitcoina – wskazali naukowcy dodając, iż ETH zapewnia lepsze właściwości zabezpieczające przed inflacją niż bitcoin, a zatem ether może oferować lepsze długoterminowe przechowywanie wartości niż bitcoin.

Autor polca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: korona norweska kurs | ranking giełd kryptowalut | lpp notowania | akcje pkn orlen | sp 500 notowania | nasdaq prognozy | kurs wp | kurs ropa |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułEthereum gotowe na paraboliczny wzrost. ETH/BTC najwyżej od 2018 r.
Następny artykułCo trzeba wiedzieć o inwestycji w apartamenty?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. Jak dla mnie bełkot. W jaki sposób ethereum ma przechowywać jakąś wartość? Jaka jest stopa procentowa w ethereum? Jaka jest wartość kontraktów terminowych zawartych w tej walucie? A ci jak wkrótce będzie 500 różnych kryptowalut opartych na tym samym software? Nie można rozmnażać ethereum, ale można tworzyć kolejne eth2, eth3, and eth333

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here