Naga MarketsETH: kurs kryptowaluty ether nadal spada. Czy czeka nas głęboka korekta do 270 USD?Cena etheru (ETH) spadła poniżej 380 USD. Czy oznacza to, że będziemy kontynuować korektę? Przynajmniej do czasu, gdy bitcoin nie wybierze na wykresie z pełnym zdecydowaniem kierunku północnego?

  • ETH kosztuje dziś 378 USD. 
  • Czy kryptowaluta będzie kontynuowała spadki?
  • Możliwy jest spadek do 270 USD.

Ether (ETH) z problemami

W obecnej sytuacji wielu traderów na rynku kryptowalut zastanawia, kiedy altcoiny osiągną swoje dno i zaczną ponownie rosnąć.

Przypomnijmy, że cena etheru nie mogła przebić się przez strefę oporu przy 450 USD. Dziś znalazła się już poniżej poziomu 380 USD.

Nie wszyscy analitycy rwą jednak włosy z głowy. Po pierwsze cena etheru przebiła się przez średnią kroczącą w poprzednich miesiącach, a więc można z całą pewnością stwierdzić, że kryptowaluta jest – jak zauważa Cointelegraph – na “zwyżkowym terytorium”.

Kolejnym prowzrostowym sygnałem jest to, że poziom 270 USD był oporem od ponad roku i został przezwyciężony dopiero w ostatnich miesiącach. Innymi słowy, teraz prawdopodobny jest ponowny test obszaru 270 USD, ale może okazać się to dobre i zdrowe dla przyszłego zachowania się kursu.

Potem przebicie 450 USD w górę oznacza kontynuację hossy w kierunku 800 USD.

eth, ethereum
Źródło: TradingView

Wykres dzienny pokazuje jednak potencjalną konstrukcję rosnącego klina. To sugerowałoby najpierw pozostanie w obszarze 368–378 USD. Jeśli kurs spadnie niżej, możliwa jest korekta do 315 USD, a potem do 270 USD.

ETH/BTC

Historycznie czwarty kwartał roku nie jest też w ogóle najlepszym okresem na trzymanie ETH. Możliwe, że kryptowaluta swój dołek znajdzie dopiero w grudniu. Wtedy nastąpi odbicie i nowa fala hossy.

Widać to też na parze ETH/BTC. Eksperci Cointelegrah sugerują, że kurs tej może spaść aż do 0,024–0,026. W momencie pisaniach tych słów przełamany został opór na 0,028 i ETH/BTC jest na pułapie 0,0279.

Warto jednak zaznaczyć, że z pewnością mocno rosnący bitcoin pociągnie za sobą także i czołowe altcoiny, a do tych ETH zdecydowanie się zalicza.

Źródło: TradingView

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here