Naga MarketsETH i XRP z wysoką stopą zwrotu. BTC na szarym końcu?W minionym tygodniu na rynku kryptowalut widać było bardzo dużą zmienność. W efekcie, na przestrzeni ostatnich 7 dni notowania kryptowaluty XRP generowały stopę zwrotu na poziomie 68%, a ETH oraz LTC pozwalały inwestorom zarobić niespełna 30%. Sam Bitcoin (BTC) generował około 13,5% zysku i o ile w normalnych warunkach byłoby to zadowalającym wynikiem, to w okresie od 16 do 22 listopada dało jedną z najskromniejszych stóp zwrotu w gronie 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji.

  • Token sieci Ripple, XRP, generował najwyższą stopę zwrotu w zeszłym tygodniu, w poniedziałek kosztuje 0,4565 dol.
  • LTC i ETH rosły o niespełna 30% i kosztują kolejno 87 oraz 582 dol.
  • Łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego rosła bardzo dynamicznie i sięgnęła niemal 550 miliardów dolarów, co jest najwyższą wartością od stycznia 2018 roku

XRP w sobotę rósł o 40%, ETH dynamicznie w górę od piątku

Na poniższym wykresie zaznaczono, jak zmieniały się notowania XRP, ETH oraz BTC na przestrzeni ostatnich sesji. Kurs XRP wystrzelił w sobotę, zapewniając kryptowalucie wzrost o ponad 40%, w momencie, gdy ETH silnie rósł od piątku. Z kolei na BTC widać było uspokojenie i stabilizację tuż pod poziomem 19 tysięcy dolarów, który od piątku pełni rolę ważnej strefy oporu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs XRP, BTC i ETH vs USD. Źródło: Tradingview.com

XRP dzięki sobotniej aprecjacji generował również najwyższe stopy zwrotu na przestrzeni całego minionego tygodnia rosnąc o niemal 70%. Drugi w kolejności był token ADA z zyskiem 46%, a trzecie miejsce przypadło OKB po wzroście o 35%.

Stopy zwrotu z 20 największych kryptowalut w minionym tygodniu. Źródło: Coinpaprika.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin zmierza po najwyższe zamknięcie miesiąca w historii

Chociaż notowania BTC nie pokonały kolejnej psychologicznej bariery na wysokości 19 tysięcy dolarów, to w listopadzie rosną już o 34%, co jest najlepszym jednomiesięcznym wynikiem od kwietnia 2020 roku i utrzymują się na najwyższych poziomach od grudnia 2017 roku. Jeżeli listopad zakończy się na obecnych pułapach (lub co najmniej nad 14 tys. dol.), wtedy Bitcoin osiągnie najwyższe zamknięcie miesiąca w historii.

Co prawda w grudniu 2017 roku cena niemal docierała do 20 tysięcy dolarów, ostatecznie jednak miesiąc kończył się 5 tysięcy dolarów niżej. Rekordowe zamknięcie byłoby dla ceny BTC kolejnym ważnym krokiem w kierunku rozrysowania nowego ATH (historycznych maksimów) oraz utrzymania bardzo wysokich poziomów cenowych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta (GBP/USD) walczy z oporem. Ropa WTI rośnie do 42,9 USD/b
Następny artykułAllegro w górę o blisko 9%. WIG20 notuje zwyżkę
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here