Naga MarketsETH i BTC w euforii a następnie w korekcie na rynku kryptowalutCena bitcoina przedstawiona w dolarze amerykańskim wzrosła w zaledwie trzy tygodnie z ok. 19 tys. USD do ponad 34 tys. USD. Cena ethereum wzrosła w tym czasie z około 650 USD do ponad 1100 USD. Z kolei litecoin podrożał ze 100 USD do ok. 170 USD. Zdaje się, że takiej euforii na tym rynku nie było od końca 2017 r., gdy cena BTC wzrosła z ok. 1 tys. USD do rejonu 20 tys. USD. Warto dodać, że minimum w marcu, podczas największego wstrząsu wywołanego pandemią znajdowało się poniżej 4 tys. USD, a więc cena bitcoina wzrosła od tego momentu już prawie 10-krotnie.

Cena ethereum wzrosła z około 650 USD do ponad 1100 USD

Tak potężny trend na rynku walut cyfrowych może mieć związek z coraz większym zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych przy jednocześnie niewielkiej podaży bitcoina. Tylko w grudniu największy fundusz BTC Grayscale Bitcoin Trust skupił z rynku trzy razy tyle bitcoinów, ile górnicy zdołali wykopać. Na dodatek firma VanEck, czyli jeden z największych dystrybutorów funduszy ETF na świecie z aktywami o wartości prawie 50 mld USD, złożyła w amerykańskiej Komisji Giełd i Papierów Wartościowych dokumenty (SEC) dokumenty dotyczące funduszu ETF na bitcoina. Wraz ze zmianą przewodniczącego SEC rosną szanse, że tym razem fundusz zostanie dopuszczony do obrotu. To mogłoby jeszcze bardziej zwiększyć zaangażowanie inwestorów instytucjonalnych na opisywanym rynku.

Niemniej jednak wraz z gwałtownymi wzrostami rośnie ryzyko korekt lub silnych zwrotów. Oznaczać to może wzrost zmienności w najbliższym czasie. To z kolei może podnosić ryzyko dotyczące rynku walut cyfrowych. W poniedziałek rano kurs BTC/USD spadł prawie do poziomu 30 tys. USD z ponad 34 tys. USD, co oznacza ponad 10-procentową korektę.

Wiele wskazuje na to, że bitcoin wraz z altcoinami rozpoczął nowy rok tak, jak zdaniem Alfreda Hitchcocka powinien wyglądać dobry dreszczowiec. Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć. Tak też może być w tym roku z rynkiem walut cyfrowych.

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

81 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator medical kurs | biomed giełda | mercator medical s.a. akcje | notowania s&p 500 | euro kurs | kurs euro |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here