Naga MarketsETH dał zarobić 19% w tydzień, BTC 17%. Ether i Bitcoin liderami wzrostówNa przestrzeni pierwszego pełnego tygodnia listopada to kryptowaluta Ether generowała inwestorom najwyższą stopę zwrotu (w gronie 20 największych aktywów pod względem kapitalizacji). Na drugim miejscu plasował się Bitcoin rosnąc o ponad 17%. Analitycy są jednocześnie zdania, że zamknięcie tygodniowej świecy na wykresie BTC powyżej maksimów z 2019 roku, otwiera drogę do ponownego podejścia pod historyczne maksima (ATH).

  • Na przestrzeni ostatnich 7 dni zwrot z inwestycji w ETH wynosił 19,05%, najwięcej w gronie 20 największych kryptowalut
  • W przypadku BTC zwrot wyniósł 17,36%, a dla LINK i LTC plasował się kolejno na poziomach 15,94% oraz 14%
  • W poniedziałek na rynku kryptowalut widać próbę korekty części aktywów, BTC i ETH jednak nadal zyskują. Bitcoin kosztuje 15,4 tys. dol., a Ether 452 dol.

BTC i ETH najlepszą inwestycją na początku lipca? Inwestorzy liczą zyski

Obserwowana w ostatnim tygodniu euforia na rynku Bitcoina, przetestowanie najwyższych poziomów od stycznia 2018 roku i podejście niemal pod 16 tys. dol. spowodowały, że BTC zamykał miniony tydzień z bardzo wysoką stopą zwrotu powyżej 17%. Jak się okazało, jeszcze lepszy wynik księgowała druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta, a mianowicie ETH, która dała zarobić inwestorom 19,15%. Kilkunastoprocentowe stopy zwrotu, zgodnie z danymi portalu Coinpaprika.com, oferowały jeszcze 4 inne tokeny z czołówki:

ETH i BTC liderami wzrostów w minionym tygodniu. Źródło: Coinpaprika.com

Dla ETH zeszłotygodniowe umocnienie było najmocniejszym od drugiej połowy lipca, BTC zamykał natomiast piąty tydzień wzrostowy z rzędu. Pod kątem stóp zwrotu na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy oraz od dołków z marca bieżącego roku, to Ether znajduje się na wyraźnym prowadzeniu, inwestujący w Bitcoina jednak również nie powinni mieć powodów do narzekań.

Stopa zwrotu z inwestycji w BTC vs ETH na przestrzeni 12 miesięcy. Źródło: Stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here