Naga Markets

Ethereum ma przed sobą świetlaną przyszłość, tak przynajmniej uważa Joey Krug, współzarządzającego inwestycjami w aktywa cyfrowe w firmie inwestycyjnej Pantera Capital. W jego ocenie, ETH ma być bowiem już za 10 lat używane w ponad połowie wszystkich transakcji finansowych.

Przejście na PoS umocni ETH

Joey Krug uważa, że ethereum nie jest zagrożone przez inne platformy smart contract. Jego zdaniem, tak długo, jak ETH może pomyślnie przejść na proof-of-stake, inne platformy inteligentnych kontraktów prawdopodobnie będą musiały polegać na ethereum jako podstawie w przyszłości.– Jeśli przesuniesz zegar o 10-20 lat do przodu, bardzo pokaźny procent, może nawet powyżej 50 proc., światowych transakcji finansowych w jakiś sposób, kształt lub formę dotknie Ethereum – wskazał Krug.

Interior capital
 

Mimo, że obecnie średnia opłata transakcyjna w sieci ETH wynosi ponad 45 dolarów, co sprawia, że jest ona ponad 25-krotnie wyższa niż opłaty transakcyjne w sieci BTC, które wynoszą obecnie zaledwie 1,78 USD, sytuacja w sieci ethereum może już wkrótce ulec zauważalnej poprawie.

Już w pierwszym półroczu 2022 r. ma bowiem pojawić się wyczekiwana od dawna aktualizacja zwana “The Merge”, dzięki której ETH przejdzie z konsensusu proof-of-work na bardziej przyjazny dla środowiska, bezpieczny i wydajny model proof-of-stake.

Krug dostrzega również, że konkurenci ETH mogą mieć swoje własne bolączki, takie jak chociażby obawy o bezpieczeństwo.

– Jest zbyt wiele kompromisów, które inne łańcuchy robią, a których ethereum nie robi po stronie decentralizacji, a które są dość ważne. Nie wiem, czy są one najlepiej przystosowane do bycia nową globalną warstwą rozliczeń finansowych – wskazał.

Partnerem artykułu jest Polski Instytut Kryptowalut, kantor umożliwiający wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji cdprojekt | intercars akcje notowania | kursy walut forex | eurocash kurs | nasdaq notowanie | kurs echo investment | kruk akcje opinie | btc kurs wykres |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułKorelacja bitcoina z akcjami może zagrażać stabilności finansowej, twierdzą ekonomiści z MFW
Następny artykułKurs dolara spadł o 26 gr. a euro o 22 gr. USD znów poniżej 4 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here