Naga MarketsETH, ADA, XRP i BTC: 4 najlepsze kryptowaluty do inwestycji w listopadzie 2020 r.Minęło ponad dziesięć lat od momentu powstania kryptowaluty Bitcoin (BTC). Obecnie rynek ma do wyboru mnóstwo cyfrowych monet, których ilość przekracza kilka tysięcy. Czy szukając ciekawych okazji inwestycyjnych należy wybrać znanych gigantów jak Ether (ETH) i Litecoin (LTC), czy też postawić na stosunkowo nowe, ale obiecujące projekty jak PolkaDot (DOT) i Uniswap (UNI)? A może najbezpieczniejszą inwestycją nadal jest ta w największego i najstarszego BTC?

  • Analitycy Capital.com wybrali 4 najciekawsze ich zdaniem kryptowaluty do inwestycji w listopadzie 2020 roku
  • Wśród nich znalazły się ETH, ADA, XRB oraz BTC
  • Sprawdź dlaczego to właśnie te aktywa zdaniem analityków powinny cieszyć się wzmożonym rynkowym popytem pod koniec roku

Kryptowaluty: w co najlepiej zainwestować w listopadzie 2020 r.?

W tak szybko rozwijającej się i dynamicznej branży może być dość trudno wyodrębnić główne tematy napędzające płynność finansową. Jednak śledzenie najnowszych zmian w zakresie wskaźników przyjęcia, popytu i regulacji może ułatwić przewidywanie najbliższej przyszłości. W tym celu zebraliśmy kilka najnowszych wiadomości, które należy poznać przed sporządzeniem własnej listy najlepszych walut kryptograficznych, w które warto zainwestować.

21 października, znany na całym świecie cyfrowy serwis płatniczy PayPal (PYPL) ujawnił uruchomienie nowej usługi, która pozwoli użytkownikom kupować, przechowywać i sprzedawać waluty kryptograficzne w ramach swojego cyfrowego portfela. Zgodnie z komunikatem prasowym, usługa ta ma stać się dostępna w USA w przyszłym roku i początkowo będzie dotyczyć kryptowalut: BTC, ETH, BCH i LTC.

Skomentował to Dan Schulman, dyrektor generalny spółki: “Przejście na cyfrowe formy walut jest nieuniknione, przynosząc ze sobą wyraźne korzyści w zakresie integracji finansowej i dostępu, wydajności, szybkości i odporności systemu płatności oraz możliwości szybkiego wydatkowania środków przez rządy na rzecz obywateli.

“Chętnie współpracujemy z bankami centralnymi i organami regulacyjnymi na całym świecie, aby zaoferować nasze wsparcie i w znaczący sposób przyczynić się do kształtowania roli, jaką waluty cyfrowe będą odgrywać w przyszłości w światowych finansach i handlu”.

PayPal nie jest jednak pierwszą dużą firmą, która wykazała w tym roku zainteresowanie kryptografią. Na przykład firma finansowa Square (SQ), której współzałożycielem jest Jack Dorsey, dyrektor generalny Twittera, kupiła ostatnio 4,7 tys. BTC za 50 mln dolarów, a MicroStrategy w ciągu ostatnich kilku miesięcy zakupiła BTC za 425 mln dolarów i zamierza kupić jeszcze więcej.

Wiele banków centralnych zaczęło również rozpoznawać wartość i potencjał kryptowalut. Podczas gdy Ludowy Bank Chin był zajęty przeprowadzaniem testów swojej nowej cyfrowej waluty, e-RMB, siedem największych banków centralnych na świecie, w tym Bank Anglii, Europejski Bank Centralny i Rezerwa Federalna, określiło ostatnio ramy działania cyfrowych walut banku centralnego, czyli CBDC.

Bardziej pozytywne wiadomości napływają z Indii, kraju, w którym na początku tego roku obalono obowiązujący od dwóch lat zakaz handlu kryptowalutami. W swoim raporcie, internetowa platforma bankowa Cashaa ogłosiła nową spółkę joint venture z United Multi State Credit Cooperative Society. Pod nazwą UNICAS, spółka joint venture będzie świadczyć klientom usługi w zakresie cyfrowych aktywów, takie jak konta oszczędnościowe i inwestycje w kryptowalutę, obok tradycyjnej bankowości w 22 lokalizacjach w północnych Indiach.

Dinesh Kukreja, dyrektor zarządzający United Multistate Credit Cooperative Society i dyrektor generalny UNICAS, skomentował to wydarzenie: “To pozwoli nam budować, skalować i oferować produkty finansowe i kryptowalutowe dostosowane do potrzeb lokalnych rynków indyjskich”.

UNICAS wystartuje w grudniu 2020 roku, oferując osiem walut kryptograficznych do zakupu w rupiach indyjskich: BTC, LTC, BCH, ETH, XRP, EOS, BNB i własną walutę CAS.

DBS Bank, największy pod względem aktywów bank w Azji Południowo-Wschodniej, wprowadza również nową walutę typu fiat-to-cryptocurrency. Według strony internetowej banku, platforma handlowa pozwoli użytkownikom na handel BTC, BCH, ETH, ETC i XRP z dolarem amerykańskim, jenem japońskim, dolarem singapurskim i dolarem hongkońskim.

Na tle takich pozytywnych zmian w branży, jak wygląda lista najlepszych kryptowalut, w które można inwestować w tej chwili? Poniżej 4 propozycje od analityków Capital.com.

Zobacz również: Hongkong reguluje kryptowalutowe giełdy

ETH: Ether, czyli kryptowaluta sieci Ethereum

W trzecim kwartale 2020 roku kapitalizacja rynkowa ETH wzrosła o 60 proc., z 25 mld USD do 40,5 mld USD na koniec września. W pewnym momencie, 1 września, ETH przeskoczył do poziomu 483,64 USD za jeden token, a jego wartość rynkowa sięgnęła 54,4 mld USD. Następnie miesiąc zakończył się spadkiem do 358,5 mld dolarów.

W kolejnych tygodniach kryptowaluta ponownie zaskoczyła wielu inwestorów, kiedy 22 października jej cena wzrosła powyżej 410 dolarów. Ethereum stoi obecnie na czele boomu zdecentralizowanych finansów (DeFi). Jeśli ta tendencja ma się utrzymać, może to zwiększyć zainteresowanie ETH zarówno wśród inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych.

W międzyczasie, chociaż gdy rynek kontraktów terminowych ETH jest nadal mniejszy niż rynek BTC, to jego wartość stale rośnie. Na przykład dzienny wolumen transakcji na kontraktach ETH osiągnął rekordowy poziom 14 mld USD w dniu 2 sierpnia, natomiast we wrześniu miesięczny wolumen wzrósł ze 143,1 mld USD do 172,2 mld USD.

Rosnąca popularność DeFi, a także udany upgrade Ethereum 2.0 i rosnące wskaźniki przyjęcia ETH będą prawdopodobnie wspierać cenę monety w przyszłości. W momencie publikacji druga co do wielkości na świecie krytpowaluta sprzedawana była w cenie poniżej 400 dolarów za.


waultomat_logo_post Korzystna wymiana walut 24/7. Około 115 tys. transakcji miesięcznie. Odbierz swój rabat 50%.


ADA: Cardano walutą „trzeciej generacji”

Znana jako kryptowaluta trzeciej generacji, ADA została wprowadzona na rynek w 2015 roku. Podczas szerszej marcowej wyprzedaży, cena monety osiągnęła w tym roku najniższy poziom 0,024 USD. Następnie zaczęła gwałtownie rosnąć, osiągając w lipcu 2020 r. maksimum w wysokości 0,15 USD.

Po utrzymywaniu się w okolicach poziomu 0,14 USD przez kolejne trzy tygodnie, Cardano weszła w trend spadkowy, spadając do 24 września do 0,075 USD. Następnie nastąpił potężny, 33-procentowy wzrost, a 13 października moneta wzniosła się powyżej 0,1 USD i osiągnęła poziom 0,113 USD.

Cardano z powodzeniem przeszła kilka pozytywnych zmian, a aaplikacja do głosowania Catalyst została niedawno opublikowana w Google Play Store, dzięki czemu więcej użytkowników ma łatwiejszy dostęp do głosowania na nowe inicjatywy projektu. Ponadto, portfel Daedalus Wallet otrzymał również szereg aktualizacji wydajności i ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa.

Nadchodząca aktualizacja Gougen, która wprowadzi nowe funkcje, takie jak inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje, jest postrzegana jako jeden z najważniejszych kroków, które sprawią, że projekt stanie się prawdziwym wyzwaniem dla Ethereum. Zgodnie z planem działania, sieć główna Goguen ma zostać uruchomiona około lutego lub marca 2021 roku.

Zobacz również: Ethereum (ETH) i Chainlink (LINK) szykują się do wystrzału kursu – mówi znany analityk

XRP: Kryptowaluta od Ripple najbardziej lubiana przez duże instytucje

Po tym, jak XRP firmy Ripple stracił tytuł trzeciej co do wielkości kryptowaluty na rzecz Tether (USDT), wielu spieszyło się, aby skreślić go z listy dobrych aktywów do inwestowania. Ale czy ta moneta naprawdę przestała być tak “błyszcząca” jak wcześniej?

Podobnie jak wielu jego rówieśników, XRP stracił na wartości podczas szerszego krachu rynkowego w marcu tego roku. Jednak po spadku do około 0,15 USD, moneta odzyskała większość swoich strat w handlu na poziomie 0,235 USD.

XRP pozostaje obecnie jedną z największych kryptowalut na rynku, napędzając unikalną, otwartą platformę stworzoną w celu umożliwienia szybkich i tanich transakcji. Przez lata Ripple zdobył zaufanie wielu dużych instytucji finansowych, takich jak Bank of America (BAC), HSBC Holdings (HSBA), JP Morgan (JPM), HDFC Bank Limited (HDB), Mizuho Financial Group (8411), Sumitomo Mitsui Financial Group (8316) i MoneyGram.

W związku z dalszym rozwojem projektu, Ripple ogłosiło niedawno, że zamierza rozszerzyć swoją działalność na działalność kredytową, ułatwiając tym samym finansowanie płatności transgranicznych po niższych kosztach. W swoim wpisie na blogu spółka ujawniła nową linię kredytową dostępną dla klientów korzystających z usługi On-Demand Liquidity (ODL) w RippleNet.

Wielu twierdzi, że globalne przejście od tradycyjnego systemu finansowego do blockchainu i kryptowalut jest tylko kwestią czasu. A ponieważ XRP szczyci się możliwością przyczynienia się do takiego przejścia na poziomie instytucjonalnym, moneta ta zasługuje na swoje miejsce na liście najlepszych kryptowalut, w które można teraz inwestować.

Zobacz również: Bitcoin jest jak złoto i ochroni cię przed skutkami inflacji. Jeffrey Gundlach o BTC

BTC: Król Bitcoin cały czas w czołówce najatrakcyjniejszych aktywów

Podczas gdy obecnie pojawia się wiele nowych, rosnących walut kryptograficznych, BTC pozostaje jednym z faworytów inwestorów, posiadając około 65% całkowitego kryptograficznego obrotu. Po spadku poniżej 5000 dolarów w marcu, moneta rośnie już niemal trzykrotnie ze względu na poprawę nastrojów inwestorów.

Na początku września BTC zaczęło szybko tracić na wartości, spadając do 9943 dolarów. Kolejny trend wzrostowy był jednak tuż za rogiem, a moneta wzrosła do ponad 13 tys dolarów. W dniu 28 października BTC osiągnęła 13 837 dolarów za monetę, co jest najwyższą ceną od stycznia 2018 roku. W dniu 31 października jej wartość przekroczyła 14 tys. dolarów.

Po wiadomości ze Square i PayPal, analitycy amerykańskiego JP Morgan zauważyli, że “potencjalny długoterminowy wzrost Bitcoina jest znaczny”, powołując się na jego popularność wśród młodszych użytkowników jako jeden z powodów, które mogą pozwolić mu konkurować “bardziej intensywnie ze złotem jako alternatywną walutą”.

W międzyczasie Glen Goodman, autor książki The Crypto Trader, określił BTC jako “twardą walutę”. Powiedział: “Dolar deprecjonuje się w konsekwencji, a wielu inwestorów – a nawet firm – zaczyna zabezpieczać swoje udziały w dolarach poprzez dywersyfikację na “twarde waluty”, takie jak złoto i Bitcoin”.

W serii tweetów, współzałożyciel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano, podzielił się swoją opinią, że Bitcoin jest teraz “bezpieczną przystanią” dla inwestorów, zrywając z korelacją z rynkiem akcji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here