Naga Marketsfundusze ETFZastanawiasz się, czym są ETF i w jaki sposób możesz je wykorzystać w tworzeniu własnej strategii tradingowej? Może zetknąłeś się z ta nazwą, ale nie wiedziałeś kogo zapytać? Już 20 lipca dzięki szkoleniu, które odbędzie się o godzinie 18:00, poznasz czym jest Exchange Traded Fund oraz co go wyróżnia.

  • Fundusz typu ETF jest po prostu funduszem indeksowym notowanym na giełdzie
  • Prostota kupna i sprzedaży, handel jest dokładnie taki sam jak akcjami
  • W ostatnich miesiącach ETF-y zaczęły pojawiać się również na polskiej giełdzie

Czym są ETF-y?

Exchange Traded Fund (ETF) jest to fundusz, który notowany jest na giełdzie, zaś jego zadaniem jest odzwierciedlanie zachwowanie określonego indeksu giełdowego. Funkcjonowanie takiego funduszu jest regulowane przez dyrektywy unijne, jak również regulacje krajowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Charakterystyką ETF jest wysoka płynność i codzienna wycena, która umożliwia umarzanie jednostek (bądź certyfikatów). Płynność jest zapewniana przez animatorów. Handel nimi odbywa się na giełdzie, na podobnych zasadach jak akcje. Zarówno tytuły uczestnictwa funduszu, jak również certyfikaty ETF są sklasyfikowane, jako papiery wartościowe.

Dlaczego inwestorzy wybierają ETF-y?

Wprowadzenie ETF do portfela inwestycyjnego wiąże się z dywersyfikacją. Wynika to z faktu, że jeden instrument ma za zadanie odzwierciedlać zachowanie indeksów. Dzięki temu strategia inwestycyjna staje się bardziej przejrzysta, ze względu na wierne naśladowanie zmian indeksów. Ze względu na funkcjonowanie animatora, ETF daje możliwość wejścia oraz wyjścia z inwestycji w dowolnym momencie. Wystarczy posiadać dostęp do rachunku maklerskiego.

Dodatkowo warto pamiętać o tym, że inwestor handlując na ETF uzyskuje korzyść w przypadku dywidend. Warunek jest jeden – fundusz musi opierać się na akcjach wypłacających dywidendę. Takim rozwiązaniem może być np. kupno ETF opartego na amerykańskich akcjach. Dodatkowo warto pamiętać, że koszty ETFu są kilkukrotnie niższe, niż standardowych TFI, które w zależności od konstrukcji mogą być również pasywnie zarządzane.

Szkolenie

Już w poniedziałek o godzinie 18:00 odbędzie się webinar p.t.: “ETF-y od A do Z”, gdzie będziesz miał wyjątkową okazję przekonać się czym są Exchange Traded Fund i w jaki sposób ich użycie może usprawnić twój trading.

ZAPISZ SIĘ NA WEBINARConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPlantwear przetłumaczy platformę Giftbay.pl na język angielski i rumuński
Następny artykułKurs euro po 4,5680 zł w poniedziałek 20 lipca, dolar kosztuje 3,90 zł, kurs GBP/PLN po 4,91 zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here