Naga MarketsZałożyciel oraz dyrektor generalny firmy Pantera Capital Dan Morehead uważa, że tym, co mogłoby odwrócić trwający trend wzrostowy, jest zatwierdzenie ETF-ów BTC. Przedsiębiorca ten odniósł się do dwóch innych głośnych wydarzeń w przestrzeni kryptowalutowej uruchomienia kontraktów terminowych na bitcoiny przez CME oraz umieszczenia akcji giełdy Coinbase na Nasdaq. W obu tych przypadkach mimo dużego entuzjazmu ze strony społeczności doszło do spadków. 

ETF-y BTC mogą wywołać zamieszanie na rynku

W ostatnim czasie temat możliwości zatwierdzenia ETF-ów BTC przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), był bardzo intensywnie poruszany wśród analityków. Niektórzy zaczęli spekulować nawet, że to plotki o nich mogły podnieść cenę najstarszej kryptowalutyDan Morehead uważa jednak, że wyżej wspomniane zdarzenie niekoniecznie wpłynęłoby pozytywnie na bitcoina. W jego opinii mogłoby ono doprowadzić do przerwania obecnego cyklu hossy. Dyrektor generalny firmy Pantera Capital oparł swoje przekonanie na obserwacji dwóch innych wydarzeń związanych z BTC, które były równie mocno wyczekiwane przez społeczność kryptowalutową. 

Przedsiębiorca ten odniósł się do tego, co stało się z ceną bitcoina po uruchomieniu kontraktów terminowych na BTC przez amerykańską giełdę towarów z siedzibą w Chicago oraz wylistowaniu akcji platformy Coinbase na Nasdaq. W obu tych przypadkach mimo chwilowego zachwytu kurs najstarszej kryptowaluty ostro zanurkował, wpadając w cykle bessy. Te z kolei wyniosły kolejno -83% i -53%.

Przyszłe korekty będą płytsze?

Zdaniem Dana Moreheada ‘’rynki niedźwiedzie’’ tj. po uruchomieniu kontraktów terminowych na BTC przez CME w 2017 r. należą do ‘’pierwotnej przeszłości’’. Tym samym zaznaczył, że nie spodziewa się tego, aby przyszłe załamania na wykresie BTC były aż tak duże. Jednocześnie podkreślił, iż ma to swoje dwie strony medalu. Choć nadchodzące korekty mogą być zdecydowanie płytsze, prawdopodobnie nie zobaczymy już 100-krotnych wzrostów kursu najstarszej kryptowaluty w ciągu roku. 

Według założyciela Pantera Capital wahania cenowe bitcoina mogą zmniejszyć się w przyszłości wraz z pogłębiającą się adopcją BTC m.in. wśród inwestorów instytucjonalnych. 

Aktualnie kryptowaluta ta handluje w pobliżu 57,4 tys. USD za monetę. Jej kurs znajduje się na ponad 15% plusie w zakresie 7-dniowym. Od ATH odnotowanego powyżej 64 tys. USD dzieli ją już tylko niecałe 12%.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here