Naga MarketsExchange-traded fund (w skrócie ETF), to jeden z najpopularniejszych rodzajów instrumentów finansowych, które zrewolucjonizowały światowe giełdy. W przypadku polskiej GPW przez wiele lat traktowany był po macoszemu i dopiero od 2020 roku wdrażane są typowo polskie ETF-y. Więcej na ich temat podczas Invest Cuffs Online opowiadał Mateusz Mucha, doradca inwestycyjny w Beta Securities Poland S.A.


ETF – fundusze, które zmieniły rynek. Analiza ETF-ów na GPW

Pierwszy w historii warszawskiego parkietu całkowicie polski fundusz inwestycyjny typu ETF (Beta ETF WIG20TR) stworzony według polskiego prawa oraz utworzony i zarządzany przez polskich ekspertów został uruchomiony w styczniu 2020 r.

W tym momencie na GPW dostępnych jest siedem ETF-ów, których pełna lista dostępna jest na stronie giełdy. Na całym świecie funkcjonuje natomiast ponad 7 tysięcy takich ETFów, a aktywa, które znajdują się w ich zarządzaniu oscylują w granicy 6 bilionów dolarów.

Wykład przeprowadzony podczas Konferencji dla Inwestorów online. Spotkanie odbyło się w zastępstwie odwołanego Kongresu Invest Cuffs 2020. Subskrybuj kanał Comparic.pl w serwisie YouTube i bądź na bieżąco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSD na dobrej drodze do największego tygodniowego spadku od dekady
Następny artykułDolar traci najmocniej od lat. Popyt może jednak wrócić w przyszłym tygodniu
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here