Naga MarketsBitcoin na liściachAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ustaliła termin na zatwierdzenie ETF (Exchange Traded Fund – fundusz notowany na giełdzie) na BTC Bitwise Investments, co może być prawdziwymkamieniem milowym w długoterminowej historii bitcoina. 13 października br. regulator podejmie decyzję czy zatwierdzić ETF na BTC firmy Bitwise.


ETF na BTC już w tym tygodniu?

– Jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek wcześniej do uzyskania zatwierdzenia bitcoin ETF. SEC musi podjąć decyzję: tak lub nie. Nie mają więcej sposobów, aby to przełożyć w tym momencie. Od teraz do poniedziałku usłyszymy wyraźnie, co myślą, a potem, w zależności od tego, co usłyszymy, pójdziemy dalej. Ale to powinien być bardzo ekscytujący tydzień – powiedział Matt Hougan, dyrektor zarzadzający i szef działu badań w Bitwise.

Droga do zatwierdzenia ETF na BTC była długa. Znane w całej branży bliźniaki Winklevoss po raz pierwszy złożyły wniosek ETF na BTC już w 2013 roku. Ich wniosek został jednak odrzucony. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat perspektywy dla propozycji Bitwise uległy znacznej poprawie.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Bitcoin “jednym z najbardziej efektywnych rynków na świecie”

– Dwa lata temu na rynku bitcoina nie było regulowanych, ubezpieczonych powierników. Dziś …. istnieją wielkie nazwiska, takie jak Fidelity i CoinBase [z] setki milionów dolarów ubezpieczeń od firm takich jak Lloyd’s of London. Dwa lata temu nie było regulowanych giełd kryptograficznych. Obecnie sześć z 10 dużych giełd kryptograficznych jest regulowanych przez nowojorski Departament Stanu, w którym funkcjonują technologie nadzoru rynku. I, co najważniejsze, dwa lata temu, był to jednostronny, nieefektywny rynek. Dziś codziennie mamy ponad 200 milionów dolarów wolumenu i regulowanych kontraktów terminowych – powiedział Hougan, dodając,ze itcoin jest obecnie “jednym z najbardziej efektywnych rynków instytucjonalnych na świecie” 

Jego zdaniem, wprowadzenie ETF na BTC pozwoliłby na to, aby inwestorzy detaliczni mieli prosty i bezpieczny dostęp do generowania bogactwa w bitcoinach. To tylko próba rozwiązania problemu prostego, bezpiecznego dostępu do tego, co wyłania się jako bardzo ważna technologia i bardzo ważna klasa aktywów na rynku – zauważa Hougan.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro do dolara EURUSD z szansą na wybicie 1,10 USD według UOB
Następny artykułKania – CBŚ odnalazło serwer produkcyjny spółki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here