Naga Markets

ETF na BTC we wrześniu?Na decyzję amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie ETF opartego na Bitcoinie jeszcze poczekamy. Wiadomość o tym możemy przeczytać od wczoraj w oficjalnym dokumencie wydanym przez władze USA.


W komunikacie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stwierdzono, że “właściwe” jest opóźnianie decyzji.“Komisja uważa, że ​​należy wyznaczyć dłuższy termin na wydanie decyzji zatwierdzającej lub sprzeciwiającej się proponowanej zmianie zasad [stworzenia ETF], tak aby mieć wystarczająco dużo czasu na rozważenie proponowanej zmiany”. Powyższe można przeczytać w dokumencie.

ETF we wrześniu?

Konsekwencją jest wyznaczenie nowej daty podjęcia decyzji przez SEC: “W związku z tym Komisja […] wyznacza dzień 21 września 2018 r. jako datę, w której Komisja zatwierdzi lub odrzuci proponowaną zmianę”.

Przyczyna wzrostów?

Cena bitcoina nadal rośnie. Obserwatorzy rynku uważają, że stoją za tym właśnie nadzieje inwestorów w ostateczne powstanie ETF, na co krypto-zwolennicy czekają od kilku lat. Tak jak paliwem napędowym dla wzrostów w minionym roku było uznanie BTC za oficjalny środek płatniczy w Japonii 1 kwietnia 2017 r., tak teraz powstanie funduszu opartego na głównej kryptowalucie mogłoby rozpocząć nową falę hossy na rynku wszystkich krypto-aktywów. W chwili, gdy piszemy te słowa, cena BTC nadal wynosi ponad 8 000 dolarów.

Wszystko zależy teraz od SEC. Komisja jeszcze w czerwcu ogłosiła, że pracuje nad projektem bardziej liberalnych przepisów dotyczących powstawania ETF. Celem takiej legislacji jest zniesienie pewnych blokad prawnych dla takich innowacyjnych przedsięwzięć jak kryptowaluty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Wejście w życie przepisów, które umożliwiłyby powstanie bitcoinowego ETF, z pewnością uwiarygodniłoby kryptowaluty na Wall Street i byłoby przełomem dla całego rynku. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można uznać, że mogłoby to także rozpocząć nową bańkę spekulacyjną na BTC lub chociaż przyczynić się do silnych wzrostów kursu. Wcześniej o powstanie ETF starali się już inwestorzy bracia Winklevoss, którzy od kilku lat promują i lobbują za Bitcoinem w USA. Czy ostatecznie odniosą zwycięstwo? Przekonamy się wkrótce, bo we wrześniu.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here