Naga MarketsAmerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) ogłosiła, że Sąd Federalny wydał wyrok w sprawie Tallinex, estońskiej spółki posiadającej zezwolenie na prowadzenie działalności w Saint Vincent i Grenadynach. Wyrok nakłada na Tallinex zapłatę prawie 10,3 miliona dolarów odszkodowania dla oszukanych klientów oraz kary cywilnej w wysokości 681,888 USD. 


W dniu 26 czerwca 2018 r. sąd wydał również wniosek przeciwko General Trader Fulfillment (GTF), spółce działającej w regionie Pleasant Grove w stanie Utah, która wprowadziła amerykańskich klientów do Tallinexu. Wniosek wymaga od GTF zapłaty kary pieniężnej w wysokości $85,000 i trwale zakazuje GTF naruszania ustawy o giełdach towarowych.

Sąd stwierdził, że Tallinex działał jako niezarejestrowany dealer walutowy (Forex) pozyskując lub przyjmując zlecenia na lewarowane transakcje walutowe od amerykańskich klientów detalicznych. Firma świadomie oszukiwała swoich klientów zatajając przed nimi istotne fakty. W szczególności stwierdzono, że Tallinex kłamał, iż prowadzi legalną działalność w Stanach Zjednoczonych, wprowadzał w błąd i oświadczał, że fundusze klientów są segregowane i chronione w przypadku upadku Tallinexu jednocześnie nie ujawniając ryzyka. Ponadto firma promowała ponadprzeciętne stopy zwrotu sięgające od 162,29% do nawet 1301,10%.

Stwierdza się także, że firma General Trader Fulfillment (GTF) opłacała szkoleniowców, którzy szkoląc klientów wprowadzali ich do Tallinexu. W ten sposób GTF działało jako broker wprowadzający, nie będąc zarejestrowanym w CFTC.

CFTC ostrzega jednak ofiary, że nakazy zwrotu nie muszą skutkować odzyskaniem utraconych pieniędzy, ponieważ sprawcy wykroczeń mogą nie dysponować wystarczającymi środkami lub aktywami. CFTC będzie nadal energicznie walczyć o ochronę klientów i zapewnić pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców wykroczeń.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPlatforma BitBay PRO już dostępna!
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 20.07.2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here