Naga MarketsEstonia jest niewielkim krajem, ale za to mocno rozwiniętym technologicznie. Przy pomocy nowych technologii można tam załatwić bardzo wiele spraw, począwszy od spraw podatkowych po głosowanie w wyborach. Czy zatem czas na kolejny skok technologiczny, tym razem we własną kryptowalutę?

Premier tego kraju uspokaja i jest świadomy obaw zarówno banku centralnego jak i innych regulatorów odnośnie projektu zwanego Estcoin, który może być skazą na reputacji kierowanego przez niego kraju. Dodał także, iż jego gabinet nie rozważał jeszcze tego tematu, który zaproponował minionego lata jeden z urzędników niższego szczebla.

Według szefa projektu Estcoin, Kaspara Korjusa, kryptowaluta miałaby być przeznaczona dla obcokrajowców pochodzących głównie z Finlandii, Rosji i Ukrainy (około 27 tysięcy osób) korzystających z e-rezydentury. Do czego? Korjus chciałby żeby tokeny stanowiły zachętę dla e-rezydentów do tworzenia spółek w Estonii. Zaznacza przy tym, iż Estcoin nie ma stanowić waluty alternatywnej dla euro, która obowiązuje w Estonii od 2011 roku.

Prezes EBC – Mario Draghi już we wrześniu 2017 r. nie wyraził akceptacji, co do pomysłu związanego z Estcoinem. Wtedy też mówił o tym, że euro może być jedyną walutą obowiązującą w Estonii. Wprowadzenie kryptowaluty dementuje natomiast Ardo Hansson, który przewodzi władzom monetarnym Estonii. Twierdzi on, że doniesienia agencji rządowych są fałszywe, bowiem ani rząd, ani bank centralny nie zamierzają wprowadzić kryptowaluty.

Wygląda zatem na to, że projekt Estcoina może utknąć w martwym punkcie. Nie ma bowiem akceptacji ze strony najwyższych władz. Premier Ratas dodaje, iż “jeśli chodzi o nowe instrumenty finansowe, musimy być bardzo ostrożni. Inicjatorzy będą musieli opisać, co dokładnie mają na myśli.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here