Naga MarketsesotiqEsotiq & Henderson miał ok. 18 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w sierpniu, co oznacza wzrost o ok. 33% r/r, podała spółka, prezentując wstępne dane.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w okresie styczeń – sierpień 2019 r. wyniosły około 119 mln zł i były wyższe o około 19% r/r, podano również.

“Przychody grupy kapitałowej ze sprzedaży internetowej w lipcu 2019 r. wyniosły około 1,8 mln zł i były wyższe o około 100% r/r. Narastająco, w okresie styczeń – sierpień 2019 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży internetowej wyniosły około 11 mln zł i były wyższe o około 100% niż w analogicznym okresie 2018 r.” – czytamy w komunikacie.

Szacunkowa marża brutto na sprzedaży grupy kapitałowej wyniosła około 57% i była niższa o około 6 pkt proc. r/r. W ujęciu narastającym skonsolidowana marża ze sprzedaży w okresie styczeń – sierpień 2019 r. wyniosła około 61% i według szacunków była niższa o około 3 pkt proc. w porównaniu z marżą osiągniętą w analogicznym okresie roku ubiegłego, wskazano.

Powierzchnia handlowa grupy kapitałowej na koniec sierpnia 2019 r. wynosiła 18 845 m2 i była większa o około 7% niż rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki rosły dzisiaj pod poziom 15,80 zł. Niestety nie udało się dowieźć takiego wyniku do końca sesji. Mimo wszystko jest to pozytywna reakcja na pozytywne wyniki, wsparta odrobinę wyższymi obrotami. Wydaje się, że jak na notowane wyniki, trwająca przecena akcji jest nieco nad wyraz i z pewnością w końcu popyt wróci na te walory. Na wykresie pojawia się techniczna okazja, dodatkowo wsparta dzisiejszym raportem. Cały ruch spadkowy respektuje krawędzie kanał spadkowego. Obecnie tra odbicie od dolnej krawędzi. W najbliższych dniach rozstrzygnie się czy popyt jest na tyle silny aby wybić górą z niewielkiej konsolidacji. Jeżeli tak, a sugeruje to wyższa zmienność w ostatnich dniach, to kurs powinien rosnąć do okolic górnej krawędzi czyli 21 zł.

esotiq

Czytaj także: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 złtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here