Naga MarketsEsotiq jednym z liderów "odzieżówki" w czasie pandemii. Kurs w górę o 280% od marca Esotiq & Henderson jest producentem działającym w segmencie bieliźniarskim rynku odzieżowym i tekstylnym. Spółka prowadzi obecnie skup akcji własnych i co jakiś czas pojawia się tego typu komunikat. Mimo, że obecnie trwa na wykres ruch korekcyjny, to jednak kilkanaście ostatnich tygodni to solidne wzrosty, podparte fundamentami.

  • Esotiq szybko i skutecznie zareagował na wybuch pandemii
  • Redukcja kosztów i przestawienie na handel w sieci przyniosły efekty
  • Spółka notuje mocny wzrost zysku netto
  • Trwa skup akcji własnych

Wydawało się, że wybuch pandemii sprawi, że spółka wpadnie w większe problemy niż miała dotychczas, jednak tak się nie stało. Esotiq to jeden z nielicznych przykładów spółek, które pandemia zmusiła do koniecznych zmian, a te wyszły firmie na dobre. Mowa przede wszystkim o większej dyscyplinie kosztowej oraz bardzo szybkim i sprawnym przestawieniu się na handel internetowy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pandemia zmusiła spółkę do pozytywnych zmian

Dzięki zmianom, wyniki spółki wypadają niezwykle okazale, szczególnie na tle całej szeroko rozumianej odzieżówki. W tym gronie Esotiq można zaliczyć do liderów, jeżeli chodzi o skuteczne działania w trakcie wybuchu pandemii koronawirusa. Na efekty nie trzeb było długo czekać. Wyniki za III kwartał mocno zaskoczyły. 3,3 mln zł zysku netto stanowi wzrost rok do roku o 86%. W tym czasie sprzedaż w internecie wzrosła o 89%.

Sumując wyniki po trzech kwartałach, mamy zysk netto na poziomie 4,45 mln zł (34% wzrostu r/r) oraz przychody na poziomie 129,72 mln zł czyli tylko nieznacznie niższe niż rok temu. Branża odzieżowa była jedną z tych, które najsilniej odczuły wpływ pandemii, jednak Esotiq wyszedł z tego obronną ręką. Wydaje się więc, że można oczekiwać także solidnych wyników za IV kwartał oraz wyniku całorocznego, co prawdopodobnie przełoży się na wypłatę kolejnej dywidendy.

Linia trendu pokonana

Mocne wzrosty na wykresie to efekt wyników, a nie systematycznych zakupów akcji przez spółkę. Korekta zaczyna się po dotarciu w okolice 20 zł. Na tle historycznym nie są to jeszcze wysokie poziomy, a pozytywne oczekiwania co do kolejnych raportów, mogą nadal wspierać stronę popytową. Obecnie najbliższym wsparciem dla korekty są okolice 16 zł.

esotiq
Notowania na wykresie tygodniowym Esotiq.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here