Naga MarketsEsotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych.

esotiq
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas środowej sesji o ponad 2% przy całkiem dobrych obrotach. Spółka opublikowała tego dnia raport z wynikami sprzedaży w listopadzie. Okazało się, że przychody w tym miesiącu wyniosły około 13 mln zł, co oznacza wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem o 20%. W sumie od stycznia spółka notuje przychody rzędu 138 mln zł co jest wynikiem lepszym o 3% od ubiegłego roku. Mocno rośnie sprzedaż w kanale internetowym. W listopadzie zanotowano wzrost przychodów ze sprzedaży o 130%, a od stycznia przez 11 miesięcy przychody wynoszą 8,2 mln zł, a więc są wyższe niż przed rokiem o 50%. Spełniają się wcześniejsze zapowiedzi spółki o tym, że zamierza skupiać się najmocniej na marżach. W listopadzie marża wyniosła 66% i był wyższa o 4% w porównaniu z listopadem ubiegłego roku. Od stycznia wynosi 63% i także jest to wynik o 4% lepszy. Na koniec listopada powierzchnia handlowa powiększyła się o 5%. Na wykresie mamy korektę wzrostową, która powinna dotrzeć do linii tegorocznego trendu spadkowego.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – KGHM, Wirtualna Polska, 11 bit studios

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych.

mercator
źródło xStation 5

Spółka poinformowała wczoraj o wejściu na nowe rynki. Są to rynki Wielkiej Brytanii i krajów Beneluksu. Jest to kolejny krok ekspansji na Zachód, zgodny z obraną strategią. Warto mieć na uwadze, że sprzedaż spółki w Europie Zachodniej rośnie zdecydowanie szybciej niż w innych regionach. Ogólne przychody spółki w trzecim kwartale wzrosły o 28%, natomiast w Europie Zachodniej wzrost wyniósł aż 234%. Niedawno spółka informowała o ukończeniu inwestycji w nowy zakład produkcyjny w Tajlandii. Ta inwestycja była już widoczna w raporcie za trzeci kwartał, dzięki czemu zanotowany skokowy wzrost sprzedaży. Z zakładu dynamicznie rośnie już sprzedaż na teren USA. Spółka ma ambitne plany na najbliższe lata, zakładające dalszy wzrost przychodów oraz wzrost zysku netto. Notowania wyglądają słabo w tym roku. Obecnie spadki zdają się hamować, możliwa będzie więc korekta choćby do okolic linii trendu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here