Naga MarketsEsotiq [EAH], TIM S.A. [TIM] – Gorące spółki dniaOdzieżowa spółka, specjalizująca się w produkcji damskiej bielizny – Esotiq & Henderson opublikowała w środę po zamknięciu sesji raport z wynikami za III kwartał. Oczekiwania były dość wysokie po wcześniejszych danych sprzedażowych, spółka stała się jednym z liderów branży, jeżeli chodzi o poradzenie sobie w trudnym okresie pandemii. Wyniki nie rozczarowały. Esotiq odnotował 3,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,52 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 4,37 mln zł wobec 2,46 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 8,3 mln zł i wzrósł o 41,7% r/r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 51,73 mln zł wobec 50,39 mln zł rok wcześniej.

    • Esotiq z mocną poprawą wyników
    • Spółka staje się jednym z liderów branży w czasie pandemii
    • TIM potwierdza świetne wyniki

Także wyniki od początku roku wyglądają dobrze, gdyż zysk netto sięga 4,45 mln zł w porównaniu z 3,33 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 129,72 mln zł w porównaniu z 134,78 mln zł rok wcześniej. Można więc stwierdzić, że pandemia przyniosła korzyści firmie, zmuszając ją do reorganizacji. Korzystne dla spółki jest też otwarcie galerii handlowych, gdyż wszystkie jej salony znajdują się w centrach, a koniec roku to bardzo udany okres jeżeli chodzi o ten sektor branży odzieżowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Esotiq z mocnymi wynikami, mimo pandemii

Na wykresie tygodniowym mamy mocne, długo wyczekiwane odbicie od poziomów zbliżonych do historycznych minimów. Najbliższy opór mamy w rejonie 16 zł, choć wydaje się, że po 2 letnich, sięgających ponad 80% spadkach, przestrzeń do odbicia w dłuższym okresie czasu, może być sporo większa.

esotiq


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

TIM nadal rośnie

Świetne wyniki kolejny raz pokazał dystrybutor materiałów elektrotechnicznych, spółka TIM. Firma odnotowała 10,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 5,74 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 14,95 mln zł wobec 9,83 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 267,66 mln zł wobec 229,65 mln zł rok wcześniej.

tim

W sumie od początku roku, przez 9 miesięcy, TIM miał 19,86 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 14,2 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 761,4 mln zł w porównaniu z 647,35 mln zł rok wcześniej. Warto dodać, że w okresie pandemii, spółka odnotowuje około 70% przychodów z kanału internetowego. Tak mocne wyniki oznaczają podtrzymanie wypłaty dywidend. Na razie spółka zdecydowała o wypłacie zaliczki w wysokości 1,20 zł na akcję, jej wypłata nastąp 30 grudnia. Wykres sugeruje dalszy wzrost notowań z celem przy szczycie z końca lipca, a więc w okolicach 17 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here