Naga MarketsEsotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych.

esotiq

Spółka nie ma ostatnio najlepszego okresu i jest to spowodowane wynikami poniżej oczekiwań. W piątek spółka pokazała raport za wrzesień. Wynika z niego, że przychody cały czas rosną. W tym miesiąc sięgnęły 14 mln zł czyli o 11% więcej niż przed rokiem. Licząc od początku roku, przychody sięgają już 134 mln zł i są wyższe o około 18% niż przed rokiem. Przychody w internecie rosną o około 100% względem 2018 roku. Problemem mogą być jednak niższe marże, we wrześniu obniżyły się o około 4 punkty procentowe. Spółka ma za sobą już sporą przecenę i powoli kurs zbliża się do nieźle respektowanej dolnej krawędzi kanału spadkowego. Niesie to pewna nadzieję na zainicjowanie odbicia, tym bardziej, że w październiku pojawiają się podwyższone obroty.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Grupa Neuca jest największym hurtowym dystrybutorem farmaceutyków w Polsce.

neuca

Na wykresie tygodniowym widoczna jest konsolidacja jaka trwa od początku września. W tym okresie mamy także niższe obroty niż podczas wcześniejszej zwyżki. Brak reakcji podażowej dobrze wróży na przyszłość i wydaje się, że można spodziewać się wybicia góra i dalszych wzrostów. Celem jest szczyt z 2017 roku w rejonie 400 zł. W piątek wypłynęła datowana na 10 października rekomendacja DM BOŚ. Analitycy zalecają kupno akcji, a spółkę wyceniono na poziomie 396 zł. Analitycy oczekują mocnych wyników finansowych w III kwartale i prognozują 26 mln zł zysku netto. Pozytywnie na spółkę działają także zachodzące zmiany na rynku aptecznym. Warto dodać, że wcześniej spółka także prognozowała lepsze wyniki w III kwartale.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here