Naga MarketsEsotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych.

esotiq
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas sesji z minionego piątku o około 8% przy mocno podwyższonych obrotach. Powodem zwyżki była informacja o tym, że spółka rozpoczęła współpracę z siecią marketów Aldi, której sklepy umiejscowione są w wielu państwach Europy. W sklepach Aldi pojawi się kolekcja walentynkowa, składająca się z body, zwiewnych koszulek i zmysłowych kompletów koronkowej bielizny. Są to sprawdzone modele, które były wcześniej hitami sprzedaży marki. Wcześniej w marketach były dostępne produkty Svarowskiego czy Pierre Cardin. Wydaje się więc, że jest to krok w dobra stronę, który po za szansą na wyższe przychody może także dać większą rozpoznawalność i dotarcie do nowych klientek. Wcześniej spółka raportowała tradycyjny już wzrost przychodów z miesiąca na miesiąc. W grudniu przychody sięgnęły 16 mln zł co oznacza wzrost o 7%. W sumie od stycznia przychody wzrosły o około 4%. Spółka cały czas prowadzi także skup akcji własnych. Na wykresie mamy naruszenie ubiegłorocznej linii trendu, co może okaże się być początkiem końca trendu spadkowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – CCC, Comp, Groclin

Grupa kapitałowa Master Pharm prowadzi działalność w zakresie produkcji i wprowadzania do obrotu suplementów diety.

masterpharma
źródło xStation 5

Podczas sesji z ubiegłego piątku spółka zaprezentowała wyniki finansowe uzyskane w ubiegłym roku. Z raportu wynika, że skonsolidowane przychody sięgają 74,81 mln zł co oznacza wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem o 15%. Zysk netto wyniósł 10,96 mln zł co jest wynikiem lepszym o 24%. Rok 2018 był więc kolejnym zamkniętym z rekordowymi wynikami i poprawą rentowności. Zaprezentowane wyniki mają charakter szacunkowy i mogą ulec niewielkim zmianom. Rynek słabo zareagował, choć spółka w końcówce ubiegłego roku zanotowała potężny wzrost ceny. Jednosesyjna reakcja niewiele więc mówi, a szerszy trend pozostaje wzrostowy. Jeżeli nie pojawi się większa korekt, wydaje się, że popyt powinien ponownie atakować okolic 6 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here