Naga Markets


Esotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych.

esotiq
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas sesji z minionego piątku o około 8% przy mocno podwyższonych obrotach. Powodem zwyżki była informacja o tym, że spółka rozpoczęła współpracę z siecią marketów Aldi, której sklepy umiejscowione są w wielu państwach Europy. W sklepach Aldi pojawi się kolekcja walentynkowa, składająca się z body, zwiewnych koszulek i zmysłowych kompletów koronkowej bielizny. Są to sprawdzone modele, które były wcześniej hitami sprzedaży marki. Wcześniej w marketach były dostępne produkty Svarowskiego czy Pierre Cardin. Wydaje się więc, że jest to krok w dobra stronę, który po za szansą na wyższe przychody może także dać większą rozpoznawalność i dotarcie do nowych klientek. Wcześniej spółka raportowała tradycyjny już wzrost przychodów z miesiąca na miesiąc. W grudniu przychody sięgnęły 16 mln zł co oznacza wzrost o 7%. W sumie od stycznia przychody wzrosły o około 4%. Spółka cały czas prowadzi także skup akcji własnych. Na wykresie mamy naruszenie ubiegłorocznej linii trendu, co może okaże się być początkiem końca trendu spadkowego.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – CCC, Comp, Groclin

Grupa kapitałowa Master Pharm prowadzi działalność w zakresie produkcji i wprowadzania do obrotu suplementów diety.

masterpharma
źródło xStation 5

Podczas sesji z ubiegłego piątku spółka zaprezentowała wyniki finansowe uzyskane w ubiegłym roku. Z raportu wynika, że skonsolidowane przychody sięgają 74,81 mln zł co oznacza wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem o 15%. Zysk netto wyniósł 10,96 mln zł co jest wynikiem lepszym o 24%. Rok 2018 był więc kolejnym zamkniętym z rekordowymi wynikami i poprawą rentowności. Zaprezentowane wyniki mają charakter szacunkowy i mogą ulec niewielkim zmianom. Rynek słabo zareagował, choć spółka w końcówce ubiegłego roku zanotowała potężny wzrost ceny. Jednosesyjna reakcja niewiele więc mówi, a szerszy trend pozostaje wzrostowy. Jeżeli nie pojawi się większa korekt, wydaje się, że popyt powinien ponownie atakować okolic 6 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here