Naga MarketsEsotiq [EAH], LiveChat [LVC] – Gorące spółki dniaZajmująca się produkcją i sprzedażą bielizny spółka Esotiq & Henderson pokazał wczoraj raport za cały 2019 rok. Esotiq odnotował 5,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 7,21 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 8,87 mln zł wobec 8,91 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 22,48 mln zł wobec 13,95 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 179,85 mln zł wobec 155 mln zł rok wcześniej. Pod względem przychodów był to rekordowy rok dla firmy. Spółka planuje dalsze powiększenie sieci w Polsce o 11 salonów, a poza granicami o 7 salonów w tym roku. W komunikacie spółka z optymizmem podkreśliła silnie rosnącą sprzedaż internetową, która jak na razie ma charakter stały.

  • Esotiq pokazał przyzwoite wyniki za 2019 rok
  • Spółka odnotowała 5,9 mln zł zysku netto
  • LiveChat na nowych maksimach po wynikach rocznych

Sprzedaż przez internet w kwietniu i maju wzrosła o ponad 200%. Prezes firmy podkreślił, że kanał internetowy będzie silnie wzmocniony w najbliższym czasie np. poprzez rozpoczęcie sprzedaży w sklepie Amazon.de. Zdaniem spółki, Esotiq odnotował spadek sprzedaży w związku z pandemią, jednak niższy niż oczekiwano i sytuacja firmy jest pod tym względem lepsza niż szeroko pojętej branży odzieżowej.

Esotiq powoli odrabia straty

Na wykresie kurs próbuje odrabiać starty, gdyż odbicie nastąpiło z historycznych minimów. Wydaje się, że całkiem przyzwoity raport może pomóc w ponownym ataku na okolice 10 zł.

esotiq

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

LiveChat na nowych maksimach

Pozytywnie wynikami ponownie zaskoczył LiveChat, który w okresie pandemii notuje świetne wyniki. LiveChat odnotował 76,12 mln zł skonsolidowanego zysku netto w roku finansowym 2019/2020 (kwiecień 2019 – marzec 2020) wobec 57,25 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 81,92 mln zł wobec 70,78 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 130,87 mln zł wobec 109,3 mln zł rok wcześniej.

livechat

„Wydaje się, że pandemia przyśpieszyła proces, który polega na przenoszeniu się wielu biznesów do internetu i zwiększeniu wagi komunikacji online z klientem. Nasze rozwiązania są coraz bardziej potrzebne firmom, które działają w zmieniającej się rzeczywistości” – napisał w liście do akcjonariuszy prezes Livechat Mariusz Ciepły. Na wykresie kurs odnotował wczoraj nowe, historyczne maksimum. Obecnie celem może być wycena z jedynej niezrealizowanej jeszcze rekomendacji przy 73,40 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here