Naga MarketsEsotiq [EAH], Herkules [HRS] – Gorące spółki dniaSpółka zajmująca się produkcją ekskluzywnej bielizny Esotiq & Henderson pokazała wczoraj raport z wynikami za II kwartał. Trzeba przyznać, że spółka pierwszy raz od dłuższego czasu pozytywnie zaskoczyła. W tym okresie wypracowano 2,17 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2,32 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 3,42 mln zł wobec 3,09 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 39,74 mln zł wobec 45,24 mln zł rok wcześniej. Mamy więc całkiem porównywalne wyniki, szczególnie zysk netto, z poprzednim rokiem.

  • Esotiq zaskakuje wynikami za okres pandemii
  • To efekt obniżenia kosztów i ponad 200% wzrostu sprzedaży w internecie
  • Herkules z ponad 2 mln zł zysku za I półrocze

To świadczy o tym, że spółka dobrze przystosowała się do nowej sytuacji wywołanej pandemią. Być może pandemia, zmusiła firmę do większej dyscypliny kosztowej, co z pewnością spodoba się jej akcjonariuszom. Sumując wyniki za całe półrocze mamy około 0,86 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 1,81 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 77,99 mln zł w porównaniu z 84,39 mln zł rok wcześniej. Za dobrymi wynikami stoi przede wszystkim sprzedaż internetowa, która wzrosła o ponad 208% oraz redukcja kosztów działalności spółki aż o 50%.

Ponad 200% wzrostu sprzedaży w internecie

Zarząd pozytywnie ocenił wyniki i uważa, że perspektywy na przyszłość są dobre i powoli handel wraca do poziomu sprzed pandemii, po której firma wychodzi wzmocniona. Wykres tygodniowy pokazuje, że cena jest na niskim poziomie na tle historycznym. Jeżeli dojdzie do wybicia górą z obecnej konsolidacji, to kurs powinien sięgnąć górnej krawędzi szerokiego kanału spadkowego.

esotiq

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Herkules poprawia wyniki

Wynikami za pierwsze półrocze pochwalił się wczoraj także Herkules, działający w branży dźwigowej i transportowej. Herkules odnotował 2,02 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 0,88 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 5,34 mln zł wobec 0,6 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 15,3 mln zł, czyli był wyższy od osiągniętego w I półroczu 2019 r. o 39%. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 72,9 mln zł wobec 61,16 mln zł rok wcześniej.

herkules

Wyniki są więc nieporównywalnie lepsze niż rok temu. Pewne spadki spółka obserwuje ze strony zamówień z sektora mieszkaniowego, jednak zauważa także wzrost postępowań ofertowych i kontraktacji, co z czasem przełoży się na zdecydowaną poprawę zamówień. Generalnie jednak, spółka wyraża zadowolenie z wyników, głównie ze wzrostu o 21% zysku netto. Wykres wpisuje się w zachowanie rynków akcyjnych. Trwa korekta i prawdopodobnie dojdzie do przełamania wsparcia w rejonie 1,15 zł. Szansa na odbicie może pojawić się zapewne przy okrągłej złotówce.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here