Naga MarketsEsotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych.

esotiq
źródło xStation 5

Spółka poinformowała przed startem piątkowej sesji o przychodach uzyskanych w grudniu. Okazało się, że tylko w tym miesiącu przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 16 mln zł, co oznacza wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim o 7%. Sumując wynik od stycznia do grudnia, przychody wstępnie wynoszą około 154 mln, co oznaczałoby wzrost o 4%. Szybciej rośnie sprzedaż w kanale internetowym. W grudniu wzrosła ona o 85%, a w całym roku o około 55% i przekroczyła poziom 9 mln zł. Marża handlowa wzrosła o około 3% i sięga 68%. Powierzchnia handlowa spółki na koniec grudnia 2018 roku wynosiła 17 873 m2 i była większa o około 3% niż rok wcześniej. We wszystkich odczytach spółka notuje więc nieznaczne wzrosty. Na razie jednak nie przekłada się to na notowania, na wykresie cena nadal porusza się w układzie spadkowym. Obecne odbicie ma miejsce z poziomu wcześniejszych ekstremów, a więc istotnego poziomu wsparcia. Nawet jeżeli cena dobrnie do górnej krawędzi kanału spadkowego, nie zmieni to układu coraz niższych wierzchołków.

Orbex

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – JSW, Bogdanka, Polski Bank Komórek Macierzystych

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku.

getin noble
źródło xStation 5

Akcje spółki drożeją w ostatnich dniach, podczas piątkowej sesji zwyżka przekroczyła poziom 13% i zaobserwowano lekko podwyższone obroty. Oczywiście powodem wzrostów jest informacja o zbliżającym się połączeniu spółki z Idea Bankiem. Plan takiego połączenie został już podpisany. Akcjonariusze Getin Noble Banku za 1 akcję otrzymają 0,1850 akcji Idea Banku. Połączenie banków nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku Getin Noble Banku na Idea Bank z równoczesnym podwyższeniem kapitału zakładowego Idea Banku w drodze emisji nowych akcji. W komunikacie podano, że powrót do rentowności ma nastąpić dzięki synergiom kosztowym, obniżeniu kosztów finansowania, optymalizacji kosztu ryzyka i skoncentrowaniu się na produktach o wyższej marży. Banki podały także, że celują w rentowność ROE na poziomie 8% w 2021 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here