Naga MarketsEsotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych.

esotiq
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas wtorkowej sesji o blisko 7% przy podwyższonych obrotach. Na wykresie widać, że ostatnim sesjom towarzyszą podwyższone obroty co dodaje ważności wybiciu linii trendu. Powodem zwyżki była publikacja wyników sprzedaży za styczeń. Okazało się, że spółka wypracowała w tym czasie 13 mln zł przychodów co oznacza około 23% więcej niż przed rokiem. Sprzedaż w internecie rosła o około 125% i wyniosła 1,4 mln zł. Powierzchnia handlowa zwiększyła się rok do roku o około 3%. Jest to kolejna dobra informacja po wcześniejszym ogłoszeniu współpracy z siecią marketów Aldi. W końcu jednak pozytywne wieści przełożyły się na mocną reakcję rynku. Wydaje się, że wybicie linii trendu może oznaczać kontynuację wzrostów z najbliższym celem w rejonie 22 zł.

Orbex

Zobacz również: Komentarz giełdowy – giełdy rosną w obliczu rozmów handlowych

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych.

braster
źródło xStation 5

Spółka znalazła się w ścisłej czołówce najmocniejszych spółek wczorajszej sesji. Jej akcje drożały o blisko 55% przy podwyższonych obrotach. Jak się okazało, powodem wzrostów była informacja o tym, że spółka podpisała umowę z firmą Boston Ivy Healthcare Solutions, dotyczącą dystrybucji i sprzedaży urządzenia medycznego “Braster Pro” wraz z pakietami badań na rynku indyjskim. Do 2021 oku na rynek indyjski ma trafić łącznie 7,5 tysiąca urządzeń. Promocja urządzenia będzie spoczywać po stronie dystrybutora. Warto przypomnieć, że wcześniej w listopadzie, spółka informowała także o wejściu na rynek chiński. Oba kraje to ogromny potencjał sprzedażowy, co może w przyszłości przełoży się na poprawę wyników spółki. Na razie mamy jednosesyjne odbicie, choć jak pokazuje przeszłość, mocniejsze sesje często były kontynuowane. Wydaje się, że mamy otwartą drogę do okolic 2,50 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here