Naga MarketsEsotiq [EAH], Ambra [AMB] – Gorące spółki dniaWynikami za drugi kwartał pochwalił się wczoraj jeden z głównym liderów okresu pandemii w branży odzieżowej. Esotiq wypracował w tym okresie 5,37 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2,17 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 5,67 mln zł wobec 3,42 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 49,13 mln zł wobec 39,74 mln zł rok wcześniej. Spółka potwierdziła wcześniejszy trend dynamicznej poprawy wyników i notuje rekordowe wyniki w swojej historii.

Sumując dane od początku roku, za całe półrocze mamy 8,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 0,86 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 94,88 mln zł w porównaniu z 77,99 mln zł rok wcześniej. Wzrost zysku operacyjnego o 400% i EBITDA o 550% musi robić wrażenia i uzasadnia wcześniejsze silne wzrosty na wykresie. Firma posiada obecnie także rekordowy zapas środków na kontach (13,8 mln zł). Do wyników odnieśli się analitycy BM DBM, którzy wcześniej wycenili akcje spółki na 57,10 zł.Bez reakcji na wyniki

Ich zdaniem, wyniki są lepsze od zakładanych na wszystkich poziomach rachunku wyników. W komentarzu zwrócono także uwagę na mocny spadek zadłużenia netto. Wyniki dają nadzieję na powrót do wypłaty dywidend, a kolejne dobre okresy, które się zapowiadają, powinny nadal wspierać notowania, tym bardziej, że na wykresie nie mamy silnej reakcji podażowej mimo już sporych wzrostów.

esotiq


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Na maksimach

Do podanych niedawno wyników rocznych spółki Ambra, odnieśli się wczoraj analitycy Millennium DM. W najnowszym raporcie podwyższyli cenę docelową dla akcji Ambry do 36,1 zł z 28,6 zł, podtrzymując rekomendację „kupuj”. „W roku 2020/21 grupa Ambra pokazała wysokie dynamiki sprzedaży oraz rekordowe zyski. Pomimo pandemii całoroczne przychody grupy wzrosły o 13,9 proc. a zysk netto o 31 proc. do 45,6 mln zł. W samym IV kw. grupa Ambra wygenerowała 8,4 mln zł zysku netto (oczekiwaliśmy 3,7 mln zł), mimo że historycznie w tym okresie zyski były zbliżone do zera” – napisali analitycy Millennium DM.

ambra

„Oczekujemy, że rok 2021/2022 przyniesie wzrost sprzedaży o 10,5 proc., jednak wzrost zysku netto będzie już umiarkowany (+7,1 proc. do 48,9 mln zł) w porównaniu do zeszłorocznej dynamiki. Na skutek wyższych cen surowców spadnie rentowność EBIT, która w zeszłym roku osiągnęła rekordowy poziom 11,6 proc. Biorąc pod uwagę oczekiwany zysk netto w roku obrotowym 2021/22 spółka jest notowana przy wskaźniku C/Z na poziomie 13,1” – dodano w raporcie.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here