Naga MarketsESOTIQ (+9,50%) z rekomendacją „KUPUJ” i wycena 57,10 zł od DM BDMW swoim najnowszym raporcie DM BDM wycenił ESOTIQ & HENDERSON na 57,10 zł, przy jednoczesnej rekomendacji „Kupuj”. Biorąc pod uwagę cenę rynkową w trakcie wydania rekomendacji (tj. 33,70 zł), to potencjał do wzrostów wynosi blisko 70%. Na tak optymistyczny raport zareagował rynek, a sama spółka od rana zyskuje blisko 10%.

Esotiq wyceniony na 57,10 zł

W najnowszym raporcie opracowanym przez Dom Maklerski BDM, na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego, spółka ESOTIQ & HENDERSON wyceniona została na 57,10 zł, przy jednoczesnej rekomendacji „Kupuj” (raport inicjujący).– Uważamy, że bieżąca wycena nie uwzględnia zakładanej przez nas oczekiwanej poprawy wyników w bieżącym roku. Liczymy też na pozytywny odbiór raportu za 2Q’21, który zostanie opublikowany pod koniec września (zakładamy zdecydowany wzrost EBITDA r/r). Doceniamy atrakcyjną wycenę mnożnikową (EV/EBITDA MSSF 16 w latach 2021-22 wynosi 3,9-3,7x) i niskie zadłużenie netto MSR 17, co stwarza pole do wypłaty dywidend w kolejnych latach. – wskazują analitycy DM BDM.

Według raportu w drugim kwartale 2021 spółka zwiększy swoje przychody do 49 mln zł, co oznacza wzrost o 23% względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Szacunki wskazują, że EBITDA w 2 kw. wyniosła 8,5 mln zł. Za cały rok 2021 analitycy spodziewają się przychodów w wysokości ok. 199 mln zł i 11 mln zł zysku netto.

– W kolejnych latach podeszliśmy bardzo konserwatywnie do kwestii rozwoju sieci, bowiem zakładamy jedynie pojedyncze otwarcia. W przypadku marży brutto przyjęliśmy założenie spadku rentowności o ok. 1 p.p. w porównaniu z ’21 (kluczowa będzie kwestia kształtowania USD/PLN i kosztów frachtu, a także ew. podwyżki cen produktów w sklepach). Niemniej, nie zakładamy, żeby w ’22 doszło do spadku rezultatów. Oczekujemy, że w przyszłym roku Esotiq powróci do regularnej wypłaty dywidendy. – czytamy także.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Spółka rośnie o prawie 10%

W trakcie dzisiejszej sesji ESOTIQ & HENDERSON notuje bardzo mocne wzrosty swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 9,50%, co oznacza wzrost o 3,20 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 33,70 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 36,90 zł.

invest
ESOTIQ (+9,50%) z rekomendacją „KUPUJ” i wycena 57,10 zł od DM BDM
Notowania Esotiq & Henderson dnia 31.08.2021. Źródło: Stooq.pl

Patrząc z szerszej perspektywy wskazać można, że w trakcie ostatnich miesięcy spółka zanotowała bardzo wyraźny wzrost swojej wyceny. W trakcie załamania na przełomie marca/kwietnia 2020 akcje spółki notowane były nawet poniżej 6 zł za walor, wobec ok. 14 zł początkiem lutego.

Wraz z nastaniem hossy „Bidena-Pfizera” początkiem listopada 2020 spółka zaczęła notować istny wystrzał swojej wyceny. Najpierw odbiła w okolice 20 zł za walor na początku stycznia, gdzie kurs ustabilizował się aż do końca maja. Od czerwca widoczna jest jednak kolejna fala wzrostowa, która wyniosła notowania do obecnych poziomów.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs dolar euro | pge akcje prognozy | wykres nasdaq | aktualny kurs dolar lew | kurs ropy wti | playway akcje | notowania develia |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here