Naga MarketsesotiqEsotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych. W lipcu 2015 r. spółka przeniosła się na rynek główny GPW. Dzisiaj podane zostały informacje o wynikach uzyskanych w styczniu. Poniżej kluczowe dane.

Spółka wypracowała około miało 13 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w styczniu, co oznacza wzrost o ok. 23% w porównaniu ze styczniem 2018 roku.

“Zarząd Esotiq & Henderson informuje, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w styczniu 2019 r. przez grupę kapitałową wyniosły około 13 mln zł i były wyższe o około 23% od przychodów osiągniętych w styczniu 2018 r.” – czytamy w komunikacie.

Przychody grupy kapitałowej ze sprzedaży internetowej w styczniu 2019 r. wyniosły około 1,4 mln zł i były wyższe o około 125% r/r.

Szacunkowa marża brutto na sprzedaży grupy kapitałowej wyniosła około 56% i była niższa o około 3% w porównaniu z marżą zrealizowaną w styczniu roku poprzedniego, podano także.

Powierzchnia handlowa grupy kapitałowej na koniec stycznia 2019 r. wynosiła 17 959 m2 i była większa o około 3% niż rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie:

Sytuacja spółki zaczyna się poprawiać. Wcześniej, mimo dostarczania dobrych informacji finansowych, kurs cały czas spadał. Obecnie, po przełamaniu linii trendu pojawia się szansa na trwalszy powrót do trendu wzrostowego.

esotiq
źródło xStation 5

Zobacz także: J.W. Construction [JWC], JSW S.A. [JSW] – Gorące spółki dnia 19.02.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here