Naga MarketsW drugim kwartale bieżącego roku gdańska spółka odzieżowa Esotiq notowała wyraźny wzrost sprzedaży oraz zysku netto. Ten plasował się na poziomie 3,5 mln zł w stosunku do 0,9 mln zł raportowanego w tym samym okresie rok wcześniej. Akcje na otwarciu reagowały wyraźnym umocnieniem o prawie jedenaście procent.

„Wzrost przychodów spółki matki jest efektem rozwoju sieci salonów Esotiq, ale też przesunięcia kontraktów hurtowych z pierwszego półrocza na drugie półrocze tego roku. W II kwartale 2018 r. Esotiq koncentrował się na marży brutto na sprzedaży, która wzrosła o 5 pp. na poziomie Grupy i 6 pp. na poziomie spółki matki, osiągając bardzo wysoki poziom 66,9%. Wysoki wzrost marży brutto na sprzedaży wraz z kontrolą kosztów operacyjnych przyczynił się do znaczącego wzrostu wyniku operacyjnego i netto grupy oraz spółki matki w drugim kwartale” – komentuje wyniki Adam Skrzypek, prezes Esotiq.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od końca maja notowania spółki znajdują się w ponad czterozłotowej konsolidacji, której górną i dolną bandę wyraźnie wyznaczają kolejno:

  • Minima z ostatnich trzech miesięcy na 18,05
  • Dołki z pierwszej połowy czerwca, a następnie maksima czerwcowo-lipcowe na 22,50
  • Dodatkowym wzmocnieniem strefy oporu jest 200-okresowa średnia wykładnicza
EAH D1

Zgodnie z zasadami range tradingu, czyli handlu w konsolidacjach, wrześniowe odbicie od 18,05 powinno oznaczać zbliżający się test górnej bandy ruchu bocznego. Dopiero wybicie któregokolwiek z biegunów obecnego boxu pozwoli prognozować dalsze ruchy. W przypadku wyjścia górą kolejny opór znajduje się na 27,00, natomiast w przypadku wyjścia dołem będzie to strefa 16,00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here