Naga MarketsLogo esma na ścianieZakaz na opcje binarne przedłużone przez ESMA – nowy trzymiesięczny zakaz wejdzie w życie 2 stycznia. To już drugie przedłużenie zakazu oferowania handlu opcjami binarnymi przez Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych. 


Jak pisaliśmy 28 sierpnia – Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) już wówczas przedłużył zakaz handlu opcjami binarnymi. Tym razem europejski regulator finansowy robi to po raz drugi, wskazując, że instrumenty te oraz rodzaje produktów są mało prawdopodobne, aby były dostępne dla brokerów ponownie w najbliższej przyszłości.

Zobacz również: Pokłosie ESMA – zagraniczni brokerzy zbierają żniwo

Obecny zakaz ma wygasnąć 1 stycznia 2019 roku a kolejny zaczynać się już następnego dnia i trwać do 1 kwietnia 2019 r. W ten sposób – blokując opcję oferowania przez brokerów instrumentu typu opcje binarne ESMA jednoznacznie wyraża swój pogląd na tego typu rozwiązania i prawdopodobnie – nie dopuści ponownie do możliwości wprowadzenia tego produktu finansowego na rynek europejski.

W oświadczeniu wydanym w piątek, regulator powiedział, że: “ESMA starannie rozważyła potrzebę rozszerzenia obecnie obowiązującego środka interwencyjnego. Uważa, że nadal istnieje poważny problem ochrony inwestorów związany z oferowaniem opcji binarnych klientom detalicznym“.

Może Cię zainteresować: ESMA nie rezygnuje z ograniczenia dźwigni FX. 30:1 przez kolejne 3 miesiące!

Duża część brokerów liczyła, że regulacja zostanie zdjęta z dniem 1 stycznia 2019 roku, jednak obecne stanowisko regulatora wydaje się jednoznaczne i istnieje małe prawdopodobieństwo na to, aby zdanie to ESMA na chwilę obecną mogła zmienić. Jak stwierdził regulator – inwestycje długoterminowe, które określił jako inwestycje mogące trwać ponad 90 dni, nie stanowią zagrożenia dla inwestorów detalicznych a opcje binarne do nich nie należą. Jak widać brokerzy, którzy dotychczas oferowali tego typu instrumenty muszą obejść się smakiem, z dużą dozą prawdopodobieństwa – na stałe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here