Naga Markets

Eskalacja konfliktu na Ukrainie zatrzyma wzrosty na EUR/USD, prognozuje CommerzbankKurs EUR/USD gwałtownie spadł w wyniku eskalacji napięć geopolitycznych. Chodzi o niepotwierdzoną informację o rosyjskich rakietach, które miały spaść na Polskę, ale także o zmasowane ataki rakietowe na Ukrainie. Ekonomiści Commerzbanku donoszą, że euro będzie bardziej podatne niż dolar na eskalację konfliktu.

Eskalacja konfliktu na Ukrainie

„Obawy przed eskalacją wojny na Ukrainie po doniesieniach o podejrzeniu rosyjskich ataków rakietowych na Polskę w pobliżu granicy z Ukrainą ciążyły na euro. Jednak reakcję rynku przypisałbym mniej funkcji dolara jako „bezpiecznej przystani”, jak można przeczytać wszędzie, ale raczej faktowi, że strefa euro , a tym samym euro, ucierpiałaby bardziej na eskalacji niż Stany Zjednoczone” – piszą analitycy banku.

Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

„Wyłącznie ze względu na bliskość geograficzną handel Rosji z Europą jest bardziej intensywny niż z USA, co oznacza, że embarga handlowe mają również większy wpływ na gospodarkę Europy”

eurusd

„Do pewnego stopnia europejskie firmy mogły już dobrowolnie zacząć przechodzić na nowych dostawców. Jednak rynek prawdopodobnie dostrzeże ryzyko ponownego wystąpienia problemów z łańcuchem dostaw, jeśli import z Rosji całkowicie ustanie” – kończą analitycy banku.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWig20 zyskuje 0,2% po 7 godzinach piątkowej sesji! Analiza akcji: Answear, Unimot, Neuca, R22
Następny artykułKPMG może wkrótce zamykać wielomilionowe transakcje z klientami w metaverse
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here