Naga MarketsJedna z Wielkiej Czwórki – firma Ernst & Young (EY) poinformowała o przejęciu kilku podmiotów rynku kryptowalut wraz z całym ich know-how i patentami. Międzynarodowa korporacja zajmująca się doradztwem i audytem chce w ten sposób przyciągnąć do siebie nowych klientów. 


Kryptowaluty i blockchain są siłami o dużym potencjale do fundamentalnych zmian w tym jak robi się biznes – uważa Kate Barton, global vice chair tax services EY. Gigant branży audytu poprzez swoją amerykańską spółkę zależną zakupił między innymi Andy Crypto-Asset Accounting and Tax (CAAT). Narzędzie pozwalające na połączenie wielu profili na różnych giełdach kryptowalut i zagregowanie przeprowadzanych na nich transakcji by w ten sposób ułatwić współpracę traderów kryptowalut z fiskusem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kwestia opodatkowania rynku kryptowalut wciąż budzi wiele emocji. Zaledwie przed dwoma miesiącami w Polsce odbył się duży protest przed Ministerstwem Finansów w sprawie obłożenia transakcji kryptowalutowych podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC). Polskie Ministerstwo Finansów ostatecznie wycofało się z tego pomysłu, lecz problem nadal pozostaje. Tymczasem łańcuch bloków pozwala na dostarczenie niepodważalnych dowodów dokonanych transakcji fiskusowi, przez co ich opodatkowanie będzie nie tylko prostsze ale i tańsze.

Czy FOMO dotyka również instytucji? 

W kwietniu EY poinformowało o starcie programu pilotażowego dla przedsiębiorstw korzystających z technologii blockchain. Projekt Blockchain Analyzer ma na celu dopracowanie audytu w przestrzeni kryptowalutowej. Tymczasem w zeszłym tygodniu, EY wraz z pozostałymi członkami Wielkiej Czwórki (Deloitte, KPMG oraz PricewaterhouseCoopers) dołączyło do konsorcjum 20 Tajwańskich banków w projekcie zaadaptowania technologii blockchain w audycie finansowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here