Naga Marketslogo Quadriga QuadrigaCXErnst and Young (EY), firma wyznaczona przez sąd w celu zbadania sprawy upadku kanadyjskiej giełdy kryptowalut QuadrigaCX, zaproponowała rozpoczęcie postępowania upadłościowego.

W nowym raporcie opublikowanym we wtorek, EY stwierdza, że wierzyciele giełdy „skorzystają” na przekształceniu obecnego procesu restrukturyzacji na podstawie Ustawy o spółkach (CCAA) w nową procedurę dot. upadłości i niewypłacalności (BIA).

„Przejście z CCAA na BIA usprawni administrowanie postępowaniem, zmniejszy poziom  zaangażowania i zapewni wzmocnione uprawnienia dochodzeniowe Powiernikowi”, podała firma.

Prace EY mające na celu odzyskanie dla wierzycieli 190 milionów dolarów w kryptowalutach powinny trwać w ramach BIA. Byłoby to w interesie wierzycieli. Giełda po raz pierwszy poinformowała pod koniec stycznia br., że ​​nie jest w stanie zlokalizować e-walut o wartości około 136 mln USD. Jednak dopiero ogłoszenie bankructwa umożliwi firmie sprzedaż wszelkich wartościowych aktywów, co może przyśpieszyć cały proces.

Badanie środków

W swoim raporcie EY wskazuje też, że jej badania dotyczące brakujących funduszy giełdy są bliskie końca. Firma planuje złożyć ostateczne sprawozdanie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

W poprzednim raporcie EY zauważyło, że zimne portfele giełdy używane do przechowywania bitcoinów były puste. Z kolei giełda nie była pewna, gdzie mogą być brakujące aktywa.

Historia upadku

Problemy firmy zaczęły się jeszcze w grudniu 2018 r., kiedy to jej założyciel, Gerry Cotten, zmarł w czasie wycieczki do Indii na ostrą niewydolność jelit. W związku z tym, że ponoć tylko on miał dostęp do portfeli prywatnych giełdy, na których znajdowały się kryptowaluty klientów, dostęp do środków został bezpowrotnie utracony. Mowa o niebanalnym saldzie o wartości 145 milionów dolarów.

Jennifer Robertson, wdowa po Cottonie, twierdzi, że ani ona, ani inne osoby zaangażowane w działalność giełdy nie wiedziały, gdzie przechowywał on aktywa kryptograficzne.

Pikanterii dodaje to, że współzałożyciel giełdy był podobno zaangażowany w wiele działań przestępczych w przeszłości – poinformował niedawno Bloomberg.

Michael Patryn, który sześć lat temu założył QuadrigaCX wraz ze zmarłym Geraldem Cottenem, był wcześniej znany jako Omar Dhanani i brał udział w wielu działaniach przestępczych na terenie Stanów Zjednoczonych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here