Naga MarketsEricsson i Play rozszerzają współpracę w zakresie sieci dostępu radiowego (RAN)Warszawa, 20.10.2021 (ISBnews) – Play rozszerza współpracę partnerską w zakresie rozwoju sieci 5G oraz modernizacji radiowej sieci dostępowej RAN (Radio Access Network) z firmą Ericsson, podał Ericsson.

“Ericsson i P4, operator sieci Play w Polsce, podpisali nową umowę rozszerzającą partnerstwo w zakresie radiowej sieci dostępowej (RAN), przybliżając Polskę do ery 5G. Rozszerzona umowa jest pierwszym porozumieniem między firmami Ericsson i Play od czasu przejęcia firmy Play przez Grupę iliad w 2020 roku. Umowa obejmuje modernizację sieci dostępu radiowego w całym kraju, w oparciu o wiodące rozwiązania 5G Ericsson Radio System” – czytamy w komunikacie.Play stale modernizuje swoją sieć do najnowszej generacji sprzętu radiowego, a stacje bazowe wyposaża we wszystkie posiadane pasma częstotliwości. Dodatkowo operator unowocześnia stacje bazowe do standardu MIMO 4×4,co znacznie podnosi jakość i zwiększa pojemność sieci radiowej Play, podkreślono w materiale.

“W ramach umowy Ericsson wdroży produkowane lokalnie – ‘Made in Poland’ technologie Ericsson Radio System, takie jak Massive MIMO, które zapewnia wiodącą w branży wydajność, przy minimalnym wykorzystaniu powierzchni i najniższym zużyciu energii. Dzięki tej umowie Play dywersyfikuje swój łańcuch dostaw nowej technologii mobilnej. Umowa obejmuje również wprowadzenie zaawansowanych technologii oprogramowania radiowego, takich jak Ericsson Spectrum Sharing, Uplink Booster i 5G Carrier Aggregation, które poprawią poziom satysfakcji klientów Play. Ericsson Radio System to wiodące w branży rozwiązanie technologiczne zaprojektowane w taki sposób by obsłużyć stale rosnące zapotrzebowanie na transmisję danych za pomocą technologii mobilnych 2G, 3G, 4G oraz 5G” – czytamy dalej.

“Rozwój sieci i inwestycje w zakresie nowych technologii są dla Play priorytetem, ponieważ przekładają się na komfort korzystania z usług dla naszych klientów. Cieszę się, że współpracujemy z firmą Ericsson, dzięki czemu dostarczamy najbardziej innowacyjne rozwiązania sieciowe na rynku” – powiedział prezes Jean-Marc Harion, cytowany w komunikacie.

“Dla firmy Ericsson w Polsce to ogromna satysfakcja, że wzmacnia partnerstwo z Play, aby dostarczyć najbardziej zaawansowaną technologię i zmodernizować sieć firmy Play. Ericsson stale inwestuje znaczne środki w prace badawczo-rozwojowe w Polsce, rozwój oprogramowania mobilnego oraz produkcję 5G. Jestem dumny, że nasze produkty ‘Made in Poland’ zostaną wdrożone przez Play z korzyścią dla ich polskich klientów” – powiedział szef firmy Ericsson w Polsce Martin Mellor.

Play jest czołowym operatorem telefonii komórkowej w Polsce.

Ericsson to czołowy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych. Działa w ponad 180 krajach i zatrudnia przeszło 110 000 pracowników. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here