Naga MarketsErgis odnotował 20,75 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. wobec 23,75 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 33,54 mln zł wobec 35,46 mln zł zysku rok wcześniej.

W 2017 roku zyski były obciążone “niespotykanym” wzrostem kosztów wynagrodzeń. Niekorzystnie na poziom realizowanych marż wpływała również sytuacja surowcowa, wskazał w liście do akcjonariuszy prezes Tadeusz Nowicki.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 749,56 mln zł w 2017 r. wobec 695,56 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie 2017 r. wyniósł 35,16 mln zł wobec 18,91 mln zł zysku rok wcześniej.

Spółka od blisko roku porusza się w trendzie spadkowym. Najbliższy opór mamy w rejonie 4,80 zł i dopiero wyraźne wyjście ponad ten poziom można traktować jako wstępną oznakę poprawy sytuacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – złoty zależny od decyzji EBC
Następny artykułQumak – rok 2017 zakończony stratą netto
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here