Naga MarketsPrzedmiotem działalności ERG S.A. jest produkcja na szeroką skalę nowoczesnych wyrobów z tworzyw sztucznych: folii polietylenowych, wyrobów wtryskowych oraz taśm samoprzylepnych.

Jak widać na powyższym wykresie tygodniowym kurs cen akcji spółki ERG dynamiczne wznosił się od drugiej połowy marca ubiegłego roku, kiedy to nastąpiło zamknięcie świecy ponad 20-okresową SMA. Jednakże po osiągnięciu szczytu na poziomie 70.90 wzrosty wyhamowały.

Przetestowana została wspomniana wcześniej 20-okresowa SMA, która zapewniała w trendzie wzrostowym wsparcie dynamiczne. Świeca z długim cieniem wskazywała na możliwy powrót do wzrostów. Jak jednak widać, kupującym nie udało się wypchnąć ceny na nowe szczyty i w rezultacie utworzyła się konsolidacja.

Te artykuły również Cię zainteresują
Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Kolejna tygodniowa świeca popytowa (pin bar) również nie skutkowała wzrostami. Dodatkowo cena od wielu tygodni porusza się w wąskim zakresie pod 20-okresową średnią. Akcja cenowa wskazuje zatem na utratę momentum i potencjalny ruch w kierunku wsparcia na 57.00.

W przypadku złamania tego poziomu obrony, kolejnym celem dla spadków mogą być okolice poziomu 45.00. Jeśli jednak kupujący znowu się pojawią, ewentualne zakupy lepiej rozważać dopiero po stanowczym wybiciu nowych maksimów.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here