Naga MarketsERG chce w tym roku zwiększyć sprzedaż zagraniczną z poziomu 15% przychodów zanotowanego w 2017r do ponad 20%, wynika z komunikatu spółki.

„Spółka rozpoczęła większe dostawy produktów foliowych do klientów w Bułgarii i Tadżykistanie. W sumie ERG eksportuje już swoje towary do 21 krajów. W całym 2018 r. firma chce zdecydowanie zwiększyć poziom sprzedaży zagranicznej z poziomu 15% zanotowanym w 2017r do ponad 20%. Jeszcze w tym miesiącu prace rozpocznie kolejna linia produkcyjna” – czytamy w komunikacie.

ERG sprzedaje swoje produkty m.in. do Niemiec, Słowacji, Francji, ale także Rosji, Białorusi, Serbii czy Mołdawii. W ostatnim okresie spółka szczególnie zwiększyła swój eksport do państw z południa Europy.

„Po wysyłkach testowych zdobyliśmy stałych klientów m.in. w Bułgarii. Obserwujemy także wzrost wolumenu sprzedaży m.in. do Włoch, Austrii i Estonii. Z jednej strony to efekt naszych działań prosprzedażowych a z drugiej możliwość sprzedaży bardzo nowoczesnych produktów głównie foliowych. Tak jak mówiłem wcześniej chcemy w tym roku znacznie przekroczyć poziom 20% jeśli chodzi u udział eksportu w strukturze naszej sprzedaży”- powiedział prezes Robert Groborz, cytowany w komunikacie.

Spółka zainwestowała przez ostatnie kilka lat w sumie około 20 mln zł w rozbudowę innowacyjnych linii produkcyjnych a także w rozwój nowych produktów. Moce produkcyjne wzrosły o ponad 50%, podano także.

„Mamy obecnie bardzo nowoczesne linie produkcyjne. Dzięki pracy naszych inżynierów systematycznie zwiększamy ich efektywność, ale także jakość produktów. To stanowi o naszej przewadze przy oferowaniu produktów foliowych poza granicami kraju”- dodał Groborz.

Spółka kończy obecnie testy związane z uruchomieniem nowej linii produkcyjnej o wartości 4,5 mln zł, której zakup był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Pełną wydajność powinna ona uzyskać jeszcze w tym miesiącu.

Notowania wskazują na układ spadkowy od połowy ubiegłego roku. Spadki przebiegają jednak w dość wolnym tempie i na tle wcześniejszych wzrostów, wydaje się, że mogą być tylko korektą. Na początku maja doszło do odbicia od widocznego wsparcia. Potencjalnym scenariuszem jest więc kontynuacja tamtego odbicia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 13.07.2018
Następny artykułKomentarz walutowy – rekordowa nadwyżka handlowa Chin
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here