Naga MarketsergERG to producent wyrobów z tworzyw sztucznych: folii polietylenowych, wyrobów wtryskowych. Oferta spółki kierowana jest głównie do odbiorców reprezentujących przemysł hutniczy, spożywczy, producentów opakowań giętkich oraz przemysł motoryzacyjny. Spółka opublikowała wyniki za trzeci kwartał. Poniżej kluczowe dane z raportu.

Spółka miała w III kwartale biezącego roku 0,53 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 0,76 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk operacyjny wyniósł 0,71 mln zł wobec 0,98 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 21,59 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 18,5 mln zł rok wcześniej.

Od początku roku spółka odnotowała 2,08 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 2,56 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 68,44 mln zł w porównaniu z 63,74 mln zł rok wcześniej.

Spółka zwiększyła sprzedaż na eksport z poziomu 14,4% w analogicznym okresie roku ubiegłego do ponad 22%.

“Mimo zwiększenia sprzedaży grupa zanotowała spadek zysku netto z poziomu 2,56 mln zł wygenerowanego w roku 2017 do 2,08 mln zł w 2018 r. Czynnikami wpływającymi na wzrost kosztów, w tym w szczególności sprzedaży i ogólnego zarządu były wzrost kosztów transportu (+0,35 mln zł r/r) związanych z większym wolumenem sprzedaży, szczególnie eksportowej oraz zwiększone koszty związane z magazynowaniem zapasów (ok. +0,2 mln zł r/r), co z kolei jest jeszcze efektem wysokich stanów magazynowych z końca roku 2017. Oprócz tego wśród kosztów okresu wzrosły jeszcze koszty usług obcych innych niż transport (+0,2 mln zł r/r) oraz wynagrodzeń i narzutów na nie. W sumie koszty sprzedaży i ogólnego zarządu wzrosły w trzech kwartałach 2018 r. o 2,65 mln zł w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, z czego kwota około 1,5 mln zł to koszty związane z produkcją wyrobów gotowych z nowej inwestycji ujęte w pozycji kosztów ogólnego zarządu, a kwota ok. 1,15 mln zł, to rzeczywisty wzrost kosztów obniżający wynik roku 2018” – dodano w raporcie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2018 r. wyniósł 2,01 mln zł wobec 2,49 mln zł zysku rok wcześniej.

invest

Sytuacja na wykresie

erg

Notowania specjalnie nie zareagowały na opublikowane wyniki. Spółka ma za sobą długi okres spadków i wydaje się, że nad poziomem 40 zł wytworzył się wsparcie, któreg od pewnego czasu powstrzymuje podaż przed dalszym obniżaniem ceny.

Czytaj także: Poranny przegląd GPW – Benefit Systems, ASBISc, Prime Car ManagementConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here