Naga MarketsERG Bieruń-Folie: Nowa instalacja powinna być gotowa do końca tego rokuERG Bieruń-Folie liczy, że zakończy do końca tego roku instalowanie urządzeń w ramach nowej inwestycji o wartości ok. 45 mln zł, która pozwoli poddać recyklingowi dodatkowo 30 tys. ton folii rocznie, poinformował ISBnews prezes Tomasz Bugaj.

InvestCuffs

ERG Bieruń-Folie liczy, że zakończy do końca tego roku instalowanie urządzeń

Surowiec do nowych instalacji zostanie pozyskany od polskich dostawców. Wartość projektu to 45,02 mln zł, z czego wartość dofinansowania unijnego – za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) – wyniosła 25,84 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Unikatowe rozwiązania i dedykowane do tej inwestycji maszyny już są montowane. Dzięki temu poszerzona zostanie oferta specjalistycznych produktów. Zainteresowanie ze strony klientów, zwłaszcza zagranicznych jest bardzo duże i nie powinno być najmniejszych problemów ze sprzedażą gotowych wyrobów z folii. Instalacja powinna być gotowa do końca 2021 roku” – powiedział Bugaj w rozmowie z ISBnews.

Spółka od kilku lat systematycznie zwiększa zdolności przetwórcze, pozyskując z polskiego rynku ok. 30 tys. ton odpadów rocznie. To w znaczący sposób ogranicza wykorzystanie granulatu produkowanego bezpośrednio z ropy naftowej. Dodatkowo wpływa na ochronę środowiska. W zależności od typu odpadów ze 100 ton folii można pozyskać od 50 do nawet 90 ton granulatu.

W 2020 roku ERG Bieruń-Folie wyprodukował ok. 22,5 tys. ton gotowych wyrobów, z czego 5 tys. ton folii powstało z oryginalnego granulatu ropopochodnego, a cała reszta z odpadów. Więcej niż połowa produkcji trafiła za granicę głównie do państw Unii Europejskiej.

ERG Bieruń-Folie Sp. z o.o. jest największym w Polsce producentem folii: budowlanych, rolniczych i ogrodniczych, który wykorzystuje granulat z recyklingu zużytych folii. Firma ma 70% udziału w polskim rynku folii rolniczych i ogrodniczych oraz ok. 10% udziału w rynku folii budowlanych. Strategia firmy opiera się na wykorzystaniu pełnowartościowych surowców w ramach cyklu gospodarki zamkniętej.

Spółka w 2020 roku miała 122,4 mln zł przychodów netto i osiągnęła zysk netto na poziomie ok. 9,1 mln zł.

Autor: Wojciech ŻurawskiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here