Naga MarketsKurs pary walutowej USD/TRY jest na dobrej drodze, aby zamknąć się wzrostową świecą piąty dzień z rzędu. Ekonomiści z MUFG Banku spodziewają się, że lira przyspieszy swoją deprecjację, gdy prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, nagle zwolnił trzech polityków Banku Centralnego (CBRT). Podobnego zdania są eksperci z Commerzbnaku, którzy nie wykluczają wzrostu pary USD/TRY do poziomu 10,00.

  • Bycze nastawienie do pary USD/TRY, dopóki kurs utrzymuje się powyżej minimum 8.8037 z początku października
  • Ostatnie wydarzenia dostarczają kolejnych dowodów na silny wpływ prezydenta Erdogana na kształtowanie polityki pieniężnej w Turcji
  • Rośną wątpliwości wśród inwestorów co do chęci/zdolności Turcji do zmniejszenia ryzyka wzrostu inflacji
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs USD/TRY: przetasowanie w CBRT zwiększa ryzyko szybszej wyprzedaży liry – MUFG

Obecnie istnieje zwiększone ryzyko, że słabość liry przyspieszy w najbliższym czasie po ogłoszeniu, że prezydent Erdogan zwolnił trzech członków komitetu ustalającego stawki CBRT. Ostatnie wydarzenia dostarczają kolejnych dowodów na silny wpływ prezydenta Erdogana na kształtowanie polityki pieniężnej w Turcji i brak niezależności CBRT.Spowoduje to dalsze wątpliwości wśród inwestorów co do chęci/zdolności Turcji do zmniejszenia ryzyka wzrostu inflacji, które będzie nadal obniżać wartość liry. Szanse na kolejną obniżkę stóp na następnym posiedzeniu 21 października wzrosły, mimo że osłabienie liry nasila się. W świetle tych wydarzeń lira będzie nadal słabła szybciej i bardziej niż się spodziewaliśmy – napisano w raporcie.

Kurs USD/TRY handluje na historycznych maksimach, możliwy wzrost do poziomu 10.00 – Commerzbank

Para USD/TRY kontynuuje silny impuls wzrostowy i może dotrzeć aż do psychologicznego poziomu 10,00, zdaniem analityków z Commerzbanku.

Trwający wzrost od kilku tygodni i przebicie okrągłego poziomu 9,00 utorowało drogę w kierunku kolejnej bariery na poziomie 10,00. Pozostajemy byczo nastawieni, dopóki para walutowa USD/TRY pozostanie powyżej minimum 8,8037 z początku października – wskazano w raporcie.

Poniżej tego poziomu kolejne kluczowe wsparcie pozostaje widoczne między dołkami od czerwca do września na poziomie 8,2925/2605. Wsparcie poniżej czerwcowego minimum 8,2605 pojawia się na majowym minimum 8,2056, a dalsze wsparcie jest widoczne na 8,1300 wyrysowane pod koniec kwietnia – podsumowano.

Kurs USDTRY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDTRY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here