Naga Markets



Erbud zdecyduje o sprzedaży akcji Onde wiosnąErbud zdecyduje o przyszłości spółki zależnej Onde (dawne PBDI) wiosną tego roku – poinformował prezes Dariusz Grzeszczak. Sprzedaż akcji tej spółki – do inwestora strategicznego lub poprzez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie – ma być jednym ze źródeł finansowania inwestycji w nowy segment Erbudu, budownictwo modułowe.

InvestCuffs

Erbud zdecyduje o przyszłości spółki zależnej Onde wiosną tego roku

“Emisja akcji mogłaby pomóc w sfinansowaniu inwestycji, choć możliwości mamy wiele. Decyzja co do Onde zostanie ogłoszona wiosną tego roku” – powiedział Grzeszczak w rozmowie z ISBnews.

Te artykuły również Cię zainteresują




Ocenił, że dla ewentualnego upublicznienia spółki na GPW “nie ma lepszego momentu dziejowego niż teraz”.

Wcześniej Erbud informował, że uruchomienie produkcji i sprzedaży obiektów modułowych będzie wymagało inwestycji na poziomie ok. 80-100 mln zł. Obecnie władze Erbudu analizują optymalną drogę do ich pozyskania. Wśród rozważanych opcji jest pozyskanie finansowania dłużnego lub sprzedaż części akcji spółki córki – toruńskiego Onde – podmiotu specjalizującego się w generalnym wykonawstwie projektów OZE, głównie farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Sprzedaż akcji mogłaby nastąpić do inwestora strategicznego lub przez warszawską giełdę.

Zarząd podkreślał, że Onde to “klejnot w koronie” Erbudu, dlatego w każdym scenariuszu zakładane jest utrzymanie kontroli nad spółką.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2019 r. miała 2,31 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Autor: Tomasz Chaberko



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here