Naga MarketsErbud w ramach skupu nabędzie 160 tys. akcji za łączną cenę 20 mln złErbud w związku z realizacją skupu akcji własnych nabędzie 160 tys. akcji na okaziciela spółki po jednolitej cenie 125 zł za jedną akcję własną, tj. za łączną cenę 20 mln zł.

“Nabywane przez emitenta akcje własne stanowią 1,29% udziału w kapitale zakładowym spółki i ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Spółka […] nie będzie wykonywała praw udziałowych z akcji własnych, z wyjątkiem uprawnień do ich zbycia lub wykonywania czynności, które zmierzają do zachowania tych praw” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Łączna wartość nominalna nabytych akcji własnych wynosi 16 tys. zł.

Planowany dzień zawarcia i rozliczenia transakcji nabycia akcji własnych to 10 czerwca 2021 r. Transakcja nabycia akcji własnych nastąpi poza rynkiem regulowanym, za pośrednictwem mBanku.

“W ramach skupu złożono oferty sprzedaży obejmujące łącznie 11 901 774 akcje spółki. W związku z tym, że łączna liczba akcji spółki zgłoszonych przez akcjonariuszy spółki do sprzedaży w ramach zaproszenia przekroczyła łączną liczbę akcji, jaką spółka zamierzała nabyć w ramach zaproszenia, spółka dokonała proporcjonalnej redukcji ofert sprzedaży akcji spółki […]. Średnia stopa redukcji złożonych ofert wynosiła 98,66%” – czytamy dalej.

Celem nabycia akcji własnych jest ich umorzenie, a następnie obniżenie kapitału zakładowego. Spółka nie posiada innych akcji własnych poza wskazanymi powyżej.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2020 r. miała 2,23 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax 30 index | wykres bitcoina | pgn akcje | akcje lotos | plus500 jak założyć konto | kruk akcje | kurs playway |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here