Naga Markets

ERBUD ponownie z certyfikatem EMASERBUD oraz jego spółka córka ONDE po raz kolejny przeszły pozytywną weryfikację deklaracji środowiskowej, co pozwoliło na utrzymanie wpisu w rejestrze EMAS. Ten elitarny i dobrowolny system wiarygodnego raportowania środowiskowego jest najwyższym ekologicznym wyróżnieniem w Unii Europejskiej.

ERBUD ponownie z certyfikatem EMAS

ERBUD wraz z ONDE po raz pierwszy uzyskały certyfikat poświadczający rejestrację w systemie ekozarządzania i audytu EMAS w 2021 roku. – Nie tylko nie zwalniamy tempa, ale i z każdym rokiem stawiamy przed sobą coraz większe wymagania. O tym, że ekologia i ochrona środowiska stanowią filar naszej działalności – nie trzeba już nikogo przekonywać. Wpis do rejestru i jego prolongata pozwalają osiągać cele biznesowe, które uwzględniają najwyższe wymogi środowiskowe. Chcemy, jako Grupa ERBUD, stanowić punkt odniesienia dla całej branży przy ocenie efektywności środowiskowej . Katastrofa ekologiczna na Odrze, której tragiczne skutki obserwujemy od kilku tygodni, dobitnie pokazuje czym grozi bagatelizowanie spraw związanych z ochroną środowiska– podkreśla Dariusz Grzeszczak, prezes ERBUD S.A.Za utrzymanie i doskonalenie wdrożonego w Grupie ERBUD systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, środowiskowego i EMAS odpowiada Pion BHP i wydzielony w ramach tego pionu Dział Ochrony Środowiska. – Utrzymanie  systemu ekozarządzania i audytu (EMAS) doskonale wpisuje się w realizację strategii klimatycznej Europejskiego Zielonego Ładu oraz celów i wyzwań stawianych przez uzgodnioną treść nowej dyrektywy CSRD. Dzięki EMAS jesteśmy przygotowani do wyzwań stawianych w zakresie: łagodzenia i adaptacji zmian klimatu, wykorzystaniu zasobów oraz gospodarce o obiegu zamkniętym, zanieczyszczeniu oraz różnorodności biologicznej i ekosystemów. Wdrożony i rozwijany EMAS pozwoli nam osiągnąć cele stawiane w dyrektywie CSRD, które w przyszłości będą nie lada wyzwaniem dla całej branży. Efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych, tak aby mogły z nich korzystać nie tylko obecne, ale i przyszłe pokolenia Polaków, stanowi wyzwanie, któremu staramy się sprostać każdego dnia – podkreśla Jacek Leczkowski, wiceprezes ERBUD S.A. odpowiedzialny za obszar BHP i środowiska.

System ekozarządzania i audytu EMAS to unijny system certyfikacji środowiskowej, który funkcjonuje w oparciu o Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1221/2009 z 25 listopada 2009 r. w sprawie dobrowolnego udziału organizacji w systemie ekozarządzania i audytu we Wspólnocie (EMAS). Wpis do rejestru EMAS dokonuje Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Wpis ERBUD-u oraz ONDE został potwierdzony w rejestrze polskim https://www.gov.pl/web/gdos/rejestr-emas oraz przy KE:  https://ec.europa.eu/environment/emas/emas_registrations/register_en.htm.

System ekozarządzania i audytu (EMAS) jest adresowany do wszystkich rodzajów organizacji zainteresowanych wdrażaniem kompleksowych rozwiązań w obszarze ochrony środowiska, zarówno przedstawicieli firm, jak i instytucji niekomercyjnych. To użyteczne narzędzie tworzenia w organizacjach kultury zrównoważonego rozwoju oraz efektywnego zarządzania dostępnymi zasobami i energią. Wymagania systemu ekozarządzania i audytu EMAS dają wytyczne, swoiste wskazówki, dzięki którym organizacje porządkują obowiązki w zakresie ochrony środowiska, optymalizują ponoszone koszty i efektywnie zarządzają energią i zasobami.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereumŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułCaptor Therapeutics miał 20,84 mln zł straty netto, 20,85 mln zł straty EBIT w I poł. 2022
Następny artykułCopernic Rahima Blaka chce wpisać się w ekosystem energii odnawialnej
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here