Naga MarketsErbud planuje kolejną akwizycję w ciągu 2 latErbud, który dziś ogłosił przejęcie niemieckiej spółki serwisowej Bilfinger Rohrleitungsbau GmbH, zamierza dokonać kolejnej akwizycji w segmencie serwisu w ciągu 2 lat, poinformował prezes Dariusz Grzeszczak.

“Od poprzedniej akwizycji minęły 3 lata i niestety to jest okres potrzebny na akwizycję. Chcielibyśmy szybciej i więcej przejmować, ale to wymaga czasu. W ciągu 2 lat chcielibyśmy kolejną spółkę przejąć, najlepiej większą” – powiedział Grzeszczak podczas konferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Pozyskamy pieniądze z oferty [publicznej akcji] Onde, chcielibyśmy część tych środków zainwestować w kolejne przejęcie. W ciągu 2 lat powinniśmy zameldować przejęcie w serwisie w Polsce i za granicą” – dodał.

Erbud poinformował dziś, że sfinalizował zakup niemieckiej spółki Bilfinger Rohrleitungsbau GmbH, wchodzącej w skład koncernu Bilfinger. Cena nabycia nie została ujawniona. Spółka świadczy usługi serwisowe dla przemysłu chemicznego i petrochemicznego i będzie działać w grupie Erbudu pod nazwą IKR.

To spółka z 30-letnią historią, która świadczy usługi budowy i rozbudowy instalacji przemysłowych, remontów planowych, serwisu i utrzymania ruchu, montażu i demontażu instalacji przemysłowych, a także produkcji elementów i zespołów urządzeń oraz konstrukcji stalowych. Firma zatrudnia ponad 300 osób, które pracują w czterech lokalizacjach na terenie Niemiec. Wśród jej klientów są największe firmy, takie jak Nynas, Wacker czy Solvay. W 2020 r. Bilfinger Rohrleitungsbau odnotował 39,3 mln euro przychodu.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2020 r. miała 2,23 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złotówka | amrest notowania | akcje mercator | lpp akcje | kryptowaluty ranking | de30 dax | akcje nasdaq |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here