Naga Markets Erbud miał w I kwartale 20,9 mln zł zysku netto! Rozmowa z Prezesem ZarząduSpółka Erbud S.A. ma coraz więcej nowych kontraktów. Prym wiedzie tutaj podmiot z ich grupy ONDE, który podpisuje masę kontraktów na farmy wiatrowe i fotowoltaiczne. Jak to wpłynęło na wyniki całej grupy i jakie mają plany na najbliższą przyszłość? Jak radzi sobie ważne dla Erbudu budownictwo kubaturowe? Czy rozwój OZE dalej będzie trwał, czy dochodzimy już do szczytu? O wynikach finansowych i planach na przyszłość rozmawiamy z Dariuszem Grzeszczakiem – Prezesem spółki Erbud S.A.

  • Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 19,3 mln.
  • Wynik operacyjny wzrósł do 25,8 mln zł z 4,6 mln zł.
  • Wyniki Erbudu za pierwszy kwartał okazały się wyższe od konsensusu PAP Biznes.

Te artykuły również Cię zainteresują
Erbud ze świetnymi wynikami w zestawieniu z poprzednim rokiem!

Jedna z największych spółek działająca na co dzień w sektorze budowlanym: Erbud, pochwaliła się jeszcze przed rozpoczęciem czwartkowej sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych wynikami osiągniętymi w pierwszym kwartale 2021 roku.

Spółka odnotowała w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku blisko 21 mln zł zysku netto wobec 0,4 mln straty rok wcześniej. Wynik operacyjny wzrósł w tym czasie do 25,8 mln zł z 4,6 mln zł, a EBITDA do 31 mln zł z 9,2 mln zł – wynika z raportu. Portfel zamówień grupy miał na koniec marca wartość na poziomie 2,7 mld zł.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Blisko 200% wzrost zysku netto spółki Erbud
Wyniki finansowe Erbud za Q1 2021. Źródło: opracowanie własne

Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 19,3 mln zł wobec straty przed rokiem na poziomie 0,5 mln zł. Konsensus stanowił o poziomie zysku w okolicach 6,6 mln zł, a zatem zaobserwowaliśmy blisko o blisko 194% wyższy wynik.

Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Erbud pozytywnie zaskoczył także poziomem przychodów ze sprzedaży, które w pierwszym kwartale wyniosły 536,7 mln zł, co stanowiło wzrost o 22% w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku, oraz spadek o blisko 14% w zestawieniu z ostatnim kwartałem 2020 roku. Niemniej jednak, konsensus zakładał przychody na poziomie 444 mln zł, zatem analitycy nie doszacowali także tej pozycji w sprawozdaniu finansowym spółki.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw jsw | analizy gieldowe | usd prognoza | biomed lublin akcje | co to blik | mercator medical akcję |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here