Naga Markets

Erato Energy ponad dwukrotnie zwiększyło przychody w grudniu 2021 r.Erato Energy, notowana na NewConnect firma operująca na rynku odnawialnych źródeł energii, wieńczy rok rekordową w historii spółki sprzedażą miesięczną, która w grudniu wyniosła aż 13,5 mln zł, co przekłada się na 225% kwoty przychodów osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Narastająco, w całym 2021 roku spółka wypracowała 92,7 mln zł przychodów, stanowiących 185% kwoty przychodów osiągniętych w ubiegłym roku. Erato Energy pozytywnie patrzy na rok 2022 i planuje powiększenie swojej oferty.

Erato Energy w całym roku 2021 r. zwiększyła sprzedaż o 85% r/r

Spółka zgodnie z rozpoczętą w 2021 roku komunikacją uzyskiwanych przychodów w cyklu miesięcznym, podała do wiadomości kolejne wyniki dotyczące jej głównej działalności prowadzonej na rynku odnawialnych źródeł energii i podsumowała cały 2021 rok. Grudzień 2021 roku był miesiącem rekordowym w całej historii Erato Energy (13,5 mln zł przychodu), a regularne wzrosty sprzedaży w ujęciu rok do roku, spółka notuje każdego miesiąca.grudzień 2021 r.: 13,5 mln zł

225% kwoty przychodów osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku (6,0 mln zł)

183% kwoty przychodów osiągniętych w listopadzie 2021 r. (7,4 mln zł)

styczeń-grudzień 2021 r.: 92,7 mln zł

185% kwoty przychodów osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku (50,1 mln zł)

– Rok 2021 kończymy z silnym akcentem w postaci rekordowych wyników miesięcznych w całej historii Erato Energy, które wyniosły 13,5 mln zł przychodów, ponad dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Jesteśmy bardzo zadowoleni nie tylko z naszych wyników rocznych, ale przede wszystkim rezultatu działań ukierunkowanych na rozwój naszych struktur, które pozwoliły nam w pełni pokryć wysoki popyt na rynku instalacji fotowoltaicznych – komentuje Krzysztof Kłysz, wiceprezes Erato Energy.

XTB

– Równolegle prowadzimy prace nad naszą ofertą w postaci pomp ciepła, a w planach na rok 2022 mamy intensywny rozwój sprzedaży magazynów energii i stacji ładowania pojazdów oraz dodatkowo ukierunkowanie się na dużych klientów korporacyjnych, którzy w porównaniu do klientów detalicznych mają dużo wyższe zapotrzebowanie na energię, a ich decyzje dotyczące instalacji nie są uzależnione od zmieniającego się prawa w zakresie rozliczania prosumentów. Podnoszenie jakości świadczonych przez nas usług, rozszerzanie oferty, a ponadto działalność w bardzo perspektywicznej branży OZE, sprawiają, że pozytywnie patrzymy na kolejny rok i będziemy kontynuować konsekwentne budowanie wartości spółki – dodaje wiceprezes Erato Energy.

Erato Energy należy do beneficjentów stabilnych i długoterminowych trendów makroekonomicznych w postaci zwiększania udziału zielonej energii i znaczących globalnych inwestycji w jej odnawialne źródła. Rynek fotowoltaiki jest najszybciej rozwijającym się ze wszystkich sektorów odnawialnych źródeł energii w Polsce. Łączna moc zainstalowanej w Polsce fotowoltaiki według danych Agencji Rynku Energii na koniec października 2021 r. wyniosła blisko 6,7 GW, co oznacza ponad czterokrotny wzrost w ciągu ostatnich dwóch lat.

– W zeszłym miesiącu złożyliśmy wniosek do KRS o połączenie spółek i przeniesienie działalności na rynku OZE z Erato Energy Sp. z o.o. do Erato Energy S.A. (jeszcze ASI), co znacząco uprości naszą strukturę. Warto pamiętać, że równolegle cały czas kontynuujemy działalność inwestycyjną i tutaj również 2022 rok zapowiada się dobrze dla naszych spółek portfelowych, gdzie liczymy na wiele sukcesów m.in. SatRevolution S.A., QNA Techonology Sp. z o.o. czy Farm Innovations Sp. z o.o. Zdywersyfikowany model biznesowy, podpisane umowy lock-up na 24 miesiące obejmujące 90% akcji spółki i rekordowe przychody sprawiają, że 2021 rok dla Grupy Erato Energy zaliczamy do udanych – mówi wiceprezes Erato Energy.

Szacunkowe przychody operacyjne Erato Energy Sp. z o.o.:

Przychody (mln zł) I kwartał II kwartał III kwartał IV kwartał Rok
2021 11,5 24,1 26,1 31,0 92,7
2020 4,7 9,8 17,4 18,1 50,1
Kwota przychodów 2021 jako % osiągniętych przychodów w 2020 242,6% 245,1% 150,1% 170,7% 185,0%

 

Przychody podawane dla Erato Energy nie uwzględniają prowadzonej w grupie kapitałowej Erato Energy działalności inwestycyjnej, co jest konsekwencją zmiany głównej działalności firmy na branżę OZE, w tym zwłaszcza fotowoltaikę. Sprzedaż ta jest obecnie realizowana przez Erato Energy Sp. z o.o., a docelowo będzie kontynuowana przez Erato Energy S.A., po sfinalizowaniu połączenia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: średni kurs hrywny | kurs lotos | jsw kurs akcji | dzisiejszy kurs korony islandzkiej | azoty gpw | pgnig giełda | amrest akcje prognozy |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here