Naga MarketsEpic VR zapowiada nowy tytuł! Krakowski Software House VR/AR stworzy prehistoryczne gadyEpic VR – producent gier Virtual Reality i zarazem doświadczony Software House VR/AR zapowiada grę survivalową pod roboczym tytułem Reptile Park VR na platformy Oculus Quest i Steam VR. Tytuł osadzony w wirtualnym świecie inspirowany jest tematyką serialu LOST i Parkiem Jurajskim. Epic VR planuje debiut na rynku NewConnect na przełomie 2021/2022 roku.

  • Epic VR stworzy grę o prehistorycznych gadach.
  • Na przełomie 2021/2022 roku EPIC VR planuje debiut na NewConnect.
  • W marcu br. Epic VR poinformowała, że przeniesie do świata wirtualnej rzeczywistości wybrane produkcje warszawskiego studia Forestlight Games.

Epic VR dostarcza rozwiązania dedykowane dla technologii VR oraz AR

EPIC VR działa na rynku od 2013 roku. Spółka dostarcza ,,szyte na miarę’’ rozwiązania dedykowane technologii VR oraz AR, m.in. dla przemysłu, branży ubezpieczeniowej, logistycznej, czy szkoleniowej. Drugi segment działalności spółki to gry. Krakowska firma właśnie zapowiedziała Reptile Park VR – to tytuł z perspektywy pierwszoosobowej osadzony w gatunku survival. Gracz będzie musiał przetrwać na tajemniczej wyspie zamieszkanej przez prehistoryczne gady.

Te artykuły również Cię zainteresują
Reptile Park VR będzie utrzymany w realiach współczesności z uwzględnieniem elementów sci-fi. Tytuł wpisuje się w coraz popularniejszy trend gier survivalowych. Dobrym przykładem, który pokazuje potencjał tytułów o tej tematyce jest sprzedaż gry The Forest, która przebiła kilka mln sprzedanych kopii gry. Doczekała się też przeniesienia na inne platformy poza PC – mówi Adrian Łapczyński, prezes zarządu Epic VR.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Spółka nie zdradziła jeszcze daty premiery, jednak zapowiedziała, że poza trybem dla jednego gracza, po premierze rozważy wprowadzenie trybu multiplayer.

Widzimy, że tytuły survivalowe budzą ogromne zainteresowanie, a przy wydaniu gry w formie VR można liczyć na skuteczne przeniesienie użytkownika wszystkimi zmysłami do świata VR. To sprawia, że nie tylko gramy, ale fizycznie przenosimy się do świata gry całym ciałem – dodaje Adrian Łapczyński.

Spółka chce tworzyć także tytuły na konsole

EPIC VR w pierwszej kolejności tworzy gry VR kompatybilne z większością gogli oraz produkcji mobilnych, dedykowanych m.in. na gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2 oraz VR PC (HTC, Valve, Oculus, Pimax). Docelowo produkcje spółki będą dostępne również dla użytkowników na platformach konsolowych –  Xbox, PlayStation VR, czy Nintendo Switch. Firma ma już na koncie pierwsze tytuły.

Mamy za sobą produkcję Metro VR. To pierwszoosobowa strzelanka wykonana w technologii VR. Innym tytułem jest Stock Amundsen Vodka VR. Współpracujemy też z Arts Alliance oraz Grupą PlayWay. Zamierzamy realizować też gry z gatunku symulatorów – komentuje prezes zarządu Epic VR.

invest

W marcu br. Epic VR poinformowała, że przeniesie do świata wirtualnej rzeczywistości wybrane produkcje warszawskiego studia Forestlight Games. Pierwszym projektem osadzonym w technologii Virtual Reality będzie gra Dolphine Trainer VR. Premiera tytułu planowana jest na Q3 br. Jednocześnie studia planują współpracę przy tworzeniu innych gier VR.

Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Jednocześnie krakowska spółka jest twórcą rozwiązań szkoleniowych VR. Epic VR zrealizowało zlecenie dotyczące zaawansowanego systemu szkoleniowego VR dla Velvet Care, który pomoże skrócić czas przezbrojeń na linii produkcyjnej. Spółka ma na swoim koncie także rozwiązania marketingowe VR, takie jak: Smart City VR Aby Dhabi, Nasivin VR Space Experience czy Phoenix Contact VR Game.

Epic VR na przełomie 2021 i 2022 roku zamierza zadebiutować na rynku NewConnect. – Możliwe, że dołączenie do grona spółek publicznych poprzedzimy emisją akcji. Jednak decyzja w tym zakresie jeszcze nie zapadła. – komentuje Adrian Łapczyński.

Epic VR to doświadczony producent oprogramowania VR/AR działający na rynku wirtualnej rzeczywistości od 2013 roku. Spółka tworzy aplikacje VR i AR, filmy 360, 3d VR, rozwiązania szkoleniowe VR czy wspierające sprzedaż i marketing. EPIC VR pracuje aktualnie nad trzema pre-produkcjami gier. W akcjonariacie spółki znajdują się m.in. Arts Alliance oraz PlayWay.
Na przełomie 2021/2022 roku EPIC VR planuje debiut na NewConnect.Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw jsw | analizy gieldowe | usd prognoza | biomed lublin akcje | co to blik | mercator medical akcję |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here